За словами лікаря, приховані поживні речовини в продуктах харчування від клітковини до білка можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові.

Діабет – це хронічне захворювання, при якому рівень цукру в крові підвищується до небезпечного рівня, якщо не вживати заходів щодо його зниження.

Якщо ви живете з цим захворюванням рівня цукру в крові, ви можете відчувати підвищений рівень глюкози в крові вранці, також відомий як феномен світанку.

Лікарі пояснюють, що зазвичай це трапляється між 4 та 8 годинами ранку, але причина не ясна.

Дієтолог поділилася п’ятьма «найкращими» сніданками, які допоможуть нормалізувати рівень цукру в крові.

1. Продукти з високим вмістом клітковини

Коли ви їсте клітковину, вона не перетравлюється організмом і, отже, не підвищує рівень цукру в крові.

Натомість він уповільнює перетравлення та всмоктування вуглеводів, що може призвести до поступового вивільнення глюкози в кров, пояснив лікар.

«Це допомагає запобігти різким стрибкам і падінню рівня цукру в крові», — каже лікар-ендокринолог Антоніна Гурєєва.

Лікар рекомендувала вибирати цільнозернові продукти, такі як овес, цільнозерновий хліб, пластівці з висівками, фрукти, овочі та горіхи.

2. Продукти, багаті на білки

Білок може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові, зменшуючи вплив вуглеводів на рівень глюкози.

За словами лікаря, вашому організму потрібно більше часу для перетравлення макронутрієнта, що може допомогти сповільнити всмоктування глюкози із травного тракту.

“Він також стимулює вироблення гормонів, які сприяють насиченню, що може запобігти переїданню та допомогти регулювати рівень цукру в крові”, – додала лікар Гурєєва.

Вона рекомендувала включати до свого сніданку, грецького йогурту, сиру і нежирного м’яса.

3. Корисні жири

Включення у сніданок корисних жирів може допомогти уповільнити травлення та викид цукру в кровотік.

Подібно до білка, корисні жири також можуть допомогти вам почуватися ситими і запобігти переїдання. Лікар порадив їсти такі продукти, як авокадо, горіхи та оливкова олія.

4. Некрохмалисті овочі

Багаті поживними речовинами та клітковиною такі продукти, як шпинат, капуста, броколі, перець та помідори, містять мало вуглеводів та калорій. Високий вміст клітковини може допомогти уповільнити травлення та стабілізувати рівень цукру в крові.

«Крім того, їхня низькокалорійність може допомогти у контролі ваги, що важливо для загального контролю рівня цукру в крові», — додав лікар.

Глікемічний індекс визначає швидкість, з якою вуглеводи підвищують рівень глюкози у крові.

Фрукти, такі як ягоди, яблука, груші та цитрусові, з нижчим глікемічним індексом повільніше виділяють цукор у кровотік. Це може допомогти поступово підвищити рівень цукру в крові, а не різко підвищувати його, додав лікар.