ГоловнаНовини Здоров'яВчені розповіли про небезпеку оніміння кінцівок вранці

Вчені розповіли про небезпеку оніміння кінцівок вранці

Учені попередили про небезпеку ігнорування такого симптому, що проявляє себе в ранкові години, як оніміння спини і кінцівок. Скутість у зазначених частинах тіла найчастіше означає не просто незручну позу під час сну, а сигналізує про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Оніміння

Насамперед, ранкове оніміння ніг може свідчити про надмірну вагу, яка створює зайве навантаження на суглоби, провокуючи знос меніска, що відповідає за стабільність рухомих сполук кінців кісток людини. Як розповіли медики, скутість в гомілковостопних і колінних суглобах під час підйому з ліжка відбувається через різке навантаження на розслаблені за ніч нижні кінцівки. Такий стан проходить через 30-40 хвилин.

Читайте також:  Чому кашу потрібно вживати щодня

Другою причиною подібних станів фахівці називають ревматоїдний артрит. Патологія вражає запаленням сполучну тканину і суглоби, які мають аутоімунне походження. В даному випадку пацієнту важко пересуватися на протязі години після підйому з ліжка, він відчуває слабкість у м’язах. Якщо нічого не робити, з часом уражені суглоби можуть деформуватися, а їх функції – порушуватися.

Псоріаз також може стати наслідком оніміння суглобів вранці, проявляючись як симптом у 6 % випадків зазначеного шкірного захворювання. Подібне стосується і ревматизму, вражає, як правило, великі суглоби.

Хвороба Бехтерева вражає в основному хребетний стовп. Захворювання більш властиве молодим чоловікам. Наступна симптоматика: біль у спині, у великих і дрібних суглобах.

Читайте також:  Як знезаразити респіратор для повторного використання при «масковому режимі»

Остеоартроз завдає удар суглобовому хрящу, руйнуючи його з кожним днем все сильніше, посилюючи хворобливі симптоми. Спочатку пацієнт відчуває оніміння і хрускіт в суглобах, потім – біль при навантаженнях, пізніше – навіть у спокійному стані, а з часом і зовсім перестає пересуватися.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News