Високий кров’яний тиск збільшує ризик розвитку серцевих захворювань, тому вкрай важливо його контролювати. Вчені з’ясували, що знизити тиск можна незвичайним способом.

За інформацією Express, для цього потрібно правильно регулювати температуру в будинку. Фахівці з Університетського коледжу Лондона з’ясували, що більш низька температура в приміщенні пов’язана з більш високим артеріальним тиском.

У дослідженні взяли участь майже 4,7 тис. осіб. У їхніх будинках виміряли температуру, а після в учасників зафіксували показники артеріального тиску. З’ясувалося, що у мешканців найхолодніших будинків середнє значення артеріального тиску становило близько 126/74 мм рт. А у тих, хто жив в найтепліших будинках, це значення показувало 121/70 мм рт. ст.

В ході дослідження фахівці визначили, що з кожним зниженням температури в приміщенні на один градус систолічний артеріальний тиск збільшувався на 0,48 мм рт. ст. також спостерігалося підвищення діастолічного артеріального тиску на 0,45 мм рт. ст. на кожен градус зниження температури в приміщенні.

“Наші дослідження допомогли пояснити більш високі показники гіпертонії, а також збільшення смертності від інсульту і серцевих захворювань в зимові місяці”, – розповів старший автор дослідження, доктор Стівен Джіврадж. Також він вважає, що при призначенні лікування лікарі повинні враховувати температуру в приміщенні пацієнта.