Про вплив алкоголю на організм і на життя людини написано немало. І все ж таки, потрібно торкнутися цієї теми, оскільки зловживання алкоголем – це найпоширеніший “наркотик “.Алкоголь дуже швидко проникає з лунку і кишечника в кров. По кровоносній системі він досягає всіх органів тіла і порівняно швидко проникає в головний мозок. Навіть незначні концентрації алкоголю послаблюють одну з найважливіших функцій кори головного півкуль – функцію гальмування. У результаті відбувається зниження уваги, самовладання і критичного мислення.
Вплив алкоголю на організм не обмежується лише корою головного мозку. Порушується діяльність мозочка, і в людини виникають порушення рівноваги і координації рухів. У більшій чи меншій мірі від впливу алкоголю страждає вся нервова система.

Найнебезпечніше вплив алкоголю на організм – систематичне його вживання

Найнебезпечнішим вплив алкоголю на організм є систематичне його вживання, здатне непомітно для самої людини перерости в хворобливе явище – алкоголізм, при якому організм відчуває потребу в алкоголі. Скільки-небудь тривалий утримання від алкоголю викликає у алкоголіка погане самопочуття, і це змушує його знову і знову вживати алкоголь.

Oскільки часте вживання алкоголю призводить до порушень травного тракту, печінки, серця, кровоносних судин, нервової системи та інших органів, то зовсім не дивно, що у людей, страждаючих алкоголізмом, за короткий час розвиваються різні захворювання і тривалість життя помітно знижується. Значні зміни відбуваються і в психіці алкоголіка. Знижується почуття відповідальності, сила волі і працездатність, здатність концентрувати увагу, зникає інтерес до роботи.

Алкоголік перетворюється на цинічного егоїста, він грубо поводиться з близькими та запобігає перед чужими, стає ревнивий і легко дратівливий. При цьому самі алкоголіки не визнають алкоголь причиною розвитку їх недуг, не бажають ставитися до своєї хвороби серйозно, не в змозі адекватно оцінювати події і, головне, не вважають за потрібне відмовитися від алкоголю.
Серед іншого треба мати на увазі й те, що у хронічних алкоголіків можуть розвиватися алкогольні психози. У разі таких психічних порушень алкоголік може почати становити небезпеку як для себе самого, так і для оточуючих його людей, особливо членів його сім’ї.

Через розладів вищої нервової діяльності хронічний алкоголік відштовхує від себе людей і перетворюється на тягар як для суспільства, так і для своєї сім’ї.

Алкоголь як причина розлучень

Життєвий приклад. Жінка у віці тридцяти одного року вимагає розлучення з тієї причини, що її чоловік непомірковано вживає алкоголь. В результаті бесіди з нею з’ясувалося, що з 8 років, що вони з чоловіком одружені, протягом останніх 4 років чоловік через майже щоденного вживання алкоголю міг працевлаштуватися лише на тимчасових роботах.

Напившись, він б’є дружину, б’є посуд, бруднить постіль уві сні, загрожує дружині вбивством, забирає з дому і продає випадковим людям меблі, предмети одягу і т. д. Через ненормальною обстановки в будинку 5-річна дитина відправлений у село до батьків дружини. У розмові з’ясовується також, що чоловік пив ще до того, як вони одружилися, однак дружина не звертала на це уваги і не знала, що це може погубити їх шлюб і зробити сімейне життя нестерпним.

Часте вживання алкоголю впливає на організм людини негативно

Не тільки хронічний алкоголізм, але і просто часте вживання алкоголю впливає на організм людини негативно. Навіть такий відносно слабкий алкогольний напій, як пиво, не проходить для здоров’я необразливо. Так, в Австрії та Саксонії, де п’ють пиво у великих кількостях, відносно велике число людей з великою печінкою. У багатьох з них згодом розвивається цироз – розростання сполучної тканини в печінці, через якого кровотік через цей орган різко знижується. Результат – негативні наслідки на всю систему кровообігу в цілому. До наслідків цирозу відносяться набрякання ніг, накопичення рідини в животі і повна інвалідність.

Що стосується того, що алкоголь піднімає апетит і сприяє виділенню шлункового соку, то це справедливо лише в тому випадку, коли доза алкоголю невелика (30 – 50 грамів), а сам алкогольний напій не міцний (5 – 10%).

Шкода вживання алкоголю для статевих органів

Потребує уточнення і думка, що алкоголь нібито підсилює статеву здатність і активізує статевий потяг. А саме, такий вплив виникає лише при невеликих концентраціях алкоголю. Разові великі дози алкоголю, сильно знижують активність гальмівних процесів у діяльності мозку, часом дійсно можуть дещо посилити статевий потяг.

Але треба одночасно врахувати й те, що в стані алкогольного сп’яніння людина втрачає контроль над своєю поведінкою, виразами і діями, що, без сумніву, негативно позначається при статевому зближенні. А також додамо, що навіть у невеликих концентраціях алкоголь пошкоджує статеві клітини. Тому якщо ви бажаєте мати дитину, то як чоловіку, так і жінці слід протягом досить тривалого часу утримуватися від алкоголю взагалі . Зловживання алкоголем завдає шкоди роботі статевих залоз, викликає зниження статевої здатності і деколи приводить до повної імпотенції.

Вплив алкоголю на організм жінки

На жаль, останнім часом вживання алкоголю зросло не тільки серед чоловіків, але і серед жінок. Остання обставина особливо заслуговує засудження, так як на жіночий організм алкоголь надає ще більш руйнівний вплив, ніж на організм чоловіка. Жінки під впливом алкоголю особливо швидко втрачають самоконтроль. Вживання алкоголю, яке увійшло в звичку, з часом повністю змінює психіку жінки. Під його впливом гине все те, що робить жінку об’єктом поваги і схиляння чоловіки.

Треба пам’ятати, що від алкоголю слід повністю відмовитися в період вагітності і годування. В іншому випадку буде поставлено в небезпеку здоров’я дитини, нервові клітини якого набагато більш чутливі до алкоголю, ніж у дорослої людини.

Лікування алкоголізму

Що стосується лікування від алкоголізму, то в наш час воно дає досить добрі результати. Причому результати виявляються тим краще, чим раніше розпочато лікування і чим сильніше прагнення самого алкоголіка вилікуватися від хвороби. Починаючи лікування, слід одразу ж повністю припинити вживати алкоголь. Поступове ж зниження доз алкоголю, як з’ясувалося, виявляється безрезультатним і зводить ефект лікування до нуля.