Дізнайтеся, які психічні розлади переслідують тих, хто страждає залежністю від спиртних напоїв.

Алкоголізм – серйозне захворювання, яке псує життя не тільки алкоголіку, але і його близьким. На жаль, за рівнем поширення цієї залежності, ми є однією з передових країн не тільки в Європі, але і в світі. Сприяють цьому захворюванню безліч причин – від історичних, релігійних особливостей і до соціально-економічного становища в країні. Багато хто намагається вирішити свої проблеми, запиваючи їх спиртними напоями.
Звичайно ж, проблеми таким чином ніяк не вирішуються, а людина отримує величезний удар по своєму фізичному і психічному здоров’ю. При систематичному вживанні алкоголю (алкоголізм) дуже швидко розвивається залежність – спочатку фізична, а потім вже і на психічному рівні. У алкоголіків формується абстинентний синдром, а в запущених випадках – соматоневрологічне порушення і психічна деградація. 

Стадії алкоголізму 

Розвиток алкоголізму у людини можна описати трьома стадіями: 

– Перша стадія характеризується підвищеним рівнем переносимості (толерантності) до спиртних напоїв. Часто алкоголіки входять в цю стадію по необережності, не даючи собі звіту в тому, що захоплення спиртними напоями може перерости в серйозну залежність; 
– Під час другої стадії розвивається абстинентний (похмільний) синдром. На цій стадії відзначається дуже сильний потяг до алкоголю, а також втрата контролю над собою. Вже на цій стадії з’являються соматоневрологические порушення та алкогольні психози; 
– На третій стадії уражаються внутрішні органи, а неврологічні розлади стають більш вираженими. З’являються епілептоподобние припадки і сильні алкогольні психози.

“Під час лікування ЛОР-захворювань антибіотиками, прийом навіть однієї дози алкоголю робить неефективним весь курс лікування.” 

Рідко у алкоголіків відзначається патологічне сп’яніння – гострий психоз при вживанні невеликих доз спиртних напоїв. Такий стан супроводжується розладом свідомості, епілептичними та галюцінаторно-параноїдальними припадками. 

Синдром відміни

АлкогольЯкщо алкоголік припиняє прийом спиртного, то у нього розвивається абстинентний синдром (синдром відміни). Це цілий комплекс різних симптомів, який виникає у відповідь на припинення вживання алкоголю. Як правило, алкоголіки усувають абстинентний синдром опохмелением. Абстинентний синдром супроводжується безліччю психічних порушень, серед яких виділяють: 

втрата концентрації уваги; 
дратівлива слабкість; 
вегетативні порушення; 
афективні порушення (страхи, тривога, істеричне поведінка); 

У важких випадках при абстинентному синдромі можуть виникнути судомні епілептичні напади. Один з найчастіших алкогольних психозів при абстинентному синдромі – це алкогольний делірій, або біла гарячка. Цей стан виникає протягом декількох днів після припинення вживання спиртного. Біла гарячка супроводжується зоровими ілюзіями і галюцинаціями, в яких алкоголік бере безпосередню участь. У такому стані людина втрачає орієнтацію в просторі, при цьому у алкоголіка зберігається самосвідомість. Якщо алкогольний делірій не лікувати, то іноді це закінчується смертю.

“У результаті тривалого зловживання алкоголем часто розвивається психоорганічний синдром який проявляється недоумством: зниженням пам’яті, і тд” 

На початку абстинентного синдрому, або в результаті зменшення дози спиртного, у алкоголіка можуть виникати слухові галюцинації, найчастіше у вечірній і нічний час. При вживанні великої кількості спиртного протягом тривалого часу може розвинутися алкогольний амнестичний синдром – порушення пам’яті, коли алкоголік не в змозі запам’ятовувати і відтворювати інформацію.