Харчова алергія різко зросла в розвинених країнах більше 30 років. Наприклад, 8% дітей у США відчувають потенційно смертельну реакцію імунної системи на такі продукти, як молоко, горіхи, риба та молюски. Але вчені намагалися пояснити, чому це так.

Переважна теорія полягала в тому, що харчова алергія виникає через відсутність природних патогенів в сучасному середовищі, що, в свою чергу, робить частину імунної системи, яка еволюціонувала, щоб справлятися з такими природними загрозами, надчутливою до певних продуктів харчування.

У статті, опублікованій 14 січня в журналі Cell, чотири імунобіологи Єльського університету пропонують розширене пояснення зростання харчової алергії-перебільшену активацію нашої системи контролю якості харчових продуктів, складної і високорозвиненої програми, розробленої для захисту нас від вживання шкідливих продуктів.

Читайте також:  Експерти з'ясували, хто з працівників має більший ризик деменції

Вони стверджують, що наявність неприродних речовин, включаючи оброблені харчові продукти або хімічні речовини навколишнього середовища, такі як засіб для миття посуду, в сучасному середовищі, а також відсутність природного впливу мікробів відіграють певну роль в порушенні цієї програми контролю якості харчових продуктів.

Вчені припускають, що ця теорія може закласти основу для майбутнього лікування або профілактики харчової алергії.

Програма контролю якості їжі, присутня в біології всіх тварин, включає в себе сенсорних Вартових: якщо щось пахне або має неприємний смак, ми не їмо це. А в кишечнику є вартові – якщо ми споживаємо токсини, вони виявляються і виганяються. В останньому випадку частина імунної системи, а також парасимпатична частина нервової системи також мобілізуються, щоб допомогти нейтралізувати загрозу.

Читайте також:  Денний сон більше години збільшує ризик серцевих захворювань на 82%

Відсутність природних загроз, таких як паразити, зробила цю частину імунної системи надчутливою і з більшою ймовірністю реагувала на в цілому нешкідливі білки, виявлені в певних групах продуктів харчування. Це допомогло пояснити, чому люди, що живуть у сільських районах світу, набагато менш схильні до розвитку харчової алергії, ніж люди, що живуть у більш міських районах.

Однак, як зазначив Меджитов, харчова алергія продовжувала різко зростати ще довго після ліквідації паразитів в розвинених країнах. Команда Єльського університету висунула теорію про те, що інші фактори навколишнього середовища впливали на активність природної системи контролю якості харчових продуктів і сприяли підвищеній чутливості імунної системи до певних харчових алергенів.

Читайте також:  Зміна погоди небезпечна для людей із проблемами серця

Джерело: eatthis.com