За словами фахівців, є п’ять симптомів, які допоможуть відрізнити просто втому від небезпечного для організму виснаження. І першим “дзвіночком” є те, що ваша втома, а також стомлюваність без видимої на те причини, не проходять.

Виснаження буває важко виявити. У свою чергу, воно може бути причиною змін настрою, попереджає дієтолог клініки Bioniq Кларисса Ленхерр. Відчуття втоми призводить до посилення емоцій і реакцій, які згодом можуть вплинути на загальний настрій.

“Ви помітили, що ваш настрій коливається трохи сильніше, ніж зазвичай? У вас є почуття відстороненості, занепокоєння або навіть депресії? Якщо так, то це може бути викликано виснаженням, – цитує Ленхерр видання Express. – Коли ми втомлюємося, у нас менше енергії, щоб реагувати на фактори стресу, що може привести до загострення емоцій і реакцій. Якщо ви помітили, що ці почуття тривають більше місяця, я рекомендую звернутися до терапевта”.

Ще однією ознакою є складності з відходом до сну. Зазвичай рекомендується спати від семи до дев’яти годин щоночі, але при виснаженні ви можете прокидатися з відчуттям втоми.

“Це може викликати стрес, який, у свою чергу, здатний вплинути на ваш рівень енергії та настрій”, – говорить Ленхерр. – Якщо вам важко заснути, я б порадила ввести деякі правила гігієни сну, щоб оптимізувати ваш сон, наприклад, уникати вживання кофеїну занадто пізно вдень, скоротити використання електроніки в нічний час і завантажити фільтри, що блокують синє світло”.

Наступний симптом того, що це вже не просто втома, – зміна ваги через зниження апетиту. Щоб заповнити запас енергії, організм може частіше викликати тягу до цукру, що загрожує ожирінням. У той же час деякі, навпаки, втрачають вагу, через втрату апетиту і відсутність тяги до солодкого.

Затуманеність розуму – ще один симптом знемоги. Вам може бути важче думати і зосереджуватися. Якщо такий стан триває більше декількох тижнів-варто звернутися до лікаря.

Останньою ознакою лікарі називають погіршення структури волосся і шкіри. “При виснаженні ми можемо виявити, що наша шкіра стає сухішою, схильною до висипань, а наше волосся може стоншуватися і почати випадати”, – говорить Ленхерр.