Життя занадто коротке, щоб витрачати його на сварки і безглузді образи. Якщо ви готові зробити перший крок до примирення, дотримуйтеся декількох простих правил.

1. Заспокойтеся і спробуйте розібратися, в чому справа

Сварки і образи виникають у всіх. Багато в чому через невміння відкрито говорити про проблеми, які накопичуються місяцями і навіть роками. Тому іноді безневинне зауваження на адресу коханого або коханої може обернутися скандалом. Але ви ж розумієте, що справжня причина сварки не в цьому.

Тому приділіть трохи часу собі і як слід проаналізуйте свої стосунки. Можливо, ви з подивом виявите, що постійно намагаєтеся їх утримати, плавно переходячи від однієї сварки до іншої. Ви впевнені, що вони вартують ваших зусиль?

Або, навпаки, ви помітите, що ваш партнер і прямим текстом, і натяками намагається донести до вас, що у ваших стосунках його щось не влаштовує. Може, їй або йому не вистачає уваги, хочеться більше ніжності або частіше розмовляти по душам. Такі проблеми легко вирішити, але ви можете ніколи про них не здогадатися, якщо не будете ставити правильні питання.

2. Підготуйтеся до розмови

Подумайте, що хочете сказати своїй другій половині. Придумайте точні формулювання, не грубі і не різкі, які допоможуть вам донести свої думки.

На жаль, розумні доводи працюють не завжди. Буває, що відносини просто перегоріли.

У розмові з жінкою є один болючий момент. Ти приводиш факти, докази, аргументи. Ти волаєш до логіки і здорового глузду. І несподівано виявляєш, що їй остогидлий сам звук твого голосу.

В цьому випадку допоможе тільки час. Але спробувати домовитися все одно варто.

3. Попросіть вибачення

Що може бути простіше? Якщо ви винні в сварці і справді про це шкодуєте, говоріть прямо. Якщо вважаєте, що в події немає ніякої вашої провини, але помиритися хочеться, скажіть, що готові все обговорити. Дайте зрозуміти, що готові до примирення і вже не так гнівайтесь.

Звичайно, це дуже ідеалізована ситуація: в житті не все так просто і не відразу розбереш, хто правий, а хто винен. Зазвичай обидва гарні. Але для вирішення конфлікту бажано, щоб хоча б одна зі сторін була готова до примирення. Нерозумно вважати це слабкістю характеру або зайвою м’якістю. Швидше, навпаки: щоб зробити перший крок, потрібні сили.

Підбирайте правильні слова. При цьому неважливо, як ви їх донесе: при особистій зустрічі, по телефону або SMS.

Закиди, використання в якості аргументів колишніх образ і промахів, жорсткі умови – не найкраща тактика. Через це невелика сварка може привести до серйозної сварки.

У серіалі «Як я зустрів вашу маму» герої Лілі і Маршалл під час сварок користувалися однією невеликою хитрістю: коли відчували, що їх заносить і сварка починає набирати обертів, вони ставили її на паузу. Пауза – це час, щоб охолонути, заспокоїтись, перекусити і просто відпочити. Звичайно, серіал комедійний, але рішення цілком серйозне: так вони не накопичували образи і разом спокійно з усім розбиралися.

4. Вчіться слухати

Після сварки не варто займатися самокопанням і переживати виключно про свої почуття. Зважайте зі своєю другою половиною, дайте і їй можливість виговоритися. Навіть якщо ви не згодні з тим, як ваш партнер розцінює ситуацію, не потрібно всіма силами намагатися переконати його або її. Дайте зрозуміти, що ви почули те, що до вас хотіли донести, і що ви не відмахуєтеся від цих слів як від нічого не значущої нісенітниці.

5. Зробіть сюрприз

Як би банально це не звучало, але в будь-яких відносинах, навіть самих довгих, завжди залишається місце романтиці. Невеликий подарунок, вечеря або стандартний букет – це зрозумілий сигнал, що ви хочете примирення. Не бійтеся проявити ініціативу і оригінальність, підходите до цього жесту індивідуально.

До речі, чомусь прийнято вважати, що зробити подарунок після сварки – виключно чоловічий обов’язок. Це, звичайно, не так. Молоду людину також порадує щось приємне в подарунок від дівчини.

Постарайтеся зробити те, що ваша друга половина напевно оцінить.

Вартість подарунка ролі не грає. Швидше, навіть навпаки: надмірно щедрий подарунок може бути розцінений не як благородний жест, а як бажання купити прощення.

6. Дайте другій половині час подумати

Якщо ваша дівчина чи хлопець ні в яку не хоче йти на контакт, уникає зустрічей, не бере трубку, не потрібно домагатися розмови усіма правдами і неправдами. Дайте їй або йому час все обдумати і розібратися у своїх переживаннях. Нав’язливість не допоможе вам повернутися до колишніх гармонійних стосунків.

6. Обійміть

Звичайно, обіймати іншу людину через хвилину після сварки навряд чи доречно. Але, коли ви обидва трохи охололи, спробуйте просто підійти і обійняти свою другу половину. Тактильний контакт важливий. Іноді це допомагає впоратися з суперечностями, які не вдається вирішити словами.

7. Розсмішіть

Скинути напругу і поглянути на ситуацію в позитивному світлі допомагає гумор. Підійде і безглуздий жарт, і забавна гримаса, і приємний спогад. Примусьте свою другу половину посміхнутися, і, найімовірніше, бажання сваритися відпаде само собою.

Коментар психолога:

Після сварки діє відомий принцип: «Перед тим, як вам стане краще, вам стане гірше». Конфлікт – переломний момент у відносинах, коли невдоволення один одним і протиріччя в парі досягають свого піку. Примирення – процес подолання таких протиріч. В ідеалі – таким чином, щоб вони не спливали в майбутньому.

У цьому світлі прагнення деяких людей врятувати відносини будь-яку ціну, навпаки, заважає їм досягти успіху в цьому. Потрібно прагнути до компромісу, щоб ні ви, ні ваш партнер не відчували себе некомфортно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ОСВІЖИТИ СЕКС І ПОВЕРНУТИ ПРИСТРАСТЬ

ЯК УТРИМАТИ ЧОЛОВІКА ВІД ЗРАДИ?