Рак яєчників є одним з найнебезпечніших онкологічних захворювань у жінок. Вченим вдалося з’ясувати, яким чином можна знизити ризик його розвитку.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці зі Сполучених Штатів Америки, які працюють в Медичному Коледжі Бейлора. Вони повідомили, що рак яєчників припадає на 3 відсотки від усіх випадків злоякісних новоутворень у представниць прекрасної статі. При цьому небезпека полягає в тому, що найчастіше захворювання призводить до летального результату — смертність набагато вище, ніж від інших видів раку.

Вони заявили, що мутація гена р53 може бути безпосередньо пов’язана з розвитком раку яєчників. У 96 відсотках випадків серозного раку в уражених клітинах присутні мутації гена р53 – він у свою чергу кодує білок p53-R175H із зміненою структурою. Саме вплив даного білка здатне утворити скупчення ракових клітин і викликати лікарську стійкість.

Читайте також:  Схуднення може звільнити діабетиків від прийому ліків

Також експерти з’ясували, що невелика молекула під назвою MCB613 ефективно зменшує рівень мутантного p53-R175H, впливаючи не безпосередньо, а за допомогою інгібування білка USP15. Також підхід не впливає на нормальну форму білка p53-R175H.

Нове відкриття, як вважають вчені, допоможе в майбутньому регулювати ріст ракових пухлин.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News