Найчастіше набір ваги в зрілому віці пов’язують зі зниженням активності і гормональними змінами в організмі. Але, як з’ясувалося, в цьому процесі також бере участь сама жирова тканина.

Шведські вчені з’ясували, що причина набору ваги з віком може критися в особливостях самої жирової тканини, а саме швидкість ліпідного обміну. Цей показник залежить від ряду факторів, в тому числі, генетичних. У когось ліпідний обмін відбувається трохи швидше, у когось повільніше. Але з віком швидкість ліпідного обміну знижується у всіх.

Фахівці протягом 13 років спостерігали за 54 добровольцями старшого віку, які періодично здавали аналіз жирові клітини. Також вчені збирали дані про звички і раціон учасників дослідження. За час експерименту хтось із учасників погладшав, а хтось, навпаки, скинув вагу.

Читайте також:  Міфи про целюліт: чому "апельсинову кірку" не треба лікувати

Як пояснили вчені, швидкість розщеплення молекул жиру з роками знижується, тому учасники дослідження, які не змінювали свій раціон, в середньому поправилися на 20%. Скинути вагу вдалося тим, хто почав контролювати своє харчування і знижувати кількість калорій.

Також фахівці вивчили швидкість ліпідного обміну у 40 жінок, які робили ліпосакцію. Виявилося, що вагу вдалося зберегти тим, хто скористався прискореним жировим обміном і почав харчуватися раціонально.