Панічні атаки – напади, які можуть статися з кожним. Це часті супутники стресів, депресії і вегетативних розладів. У такі хвилини важливо підставити людині плече, адже вона так потребує допомоги! Як правильно допомогти людині, якщо у неї панічний напад?

Багато з нас знають, як надати людині першу допомогу при різних травмах. В кінці-кінців, якщо самому з ситуацією не впоратися, то завжди можна викликати швидку допомогу або ж доставити потерпілого в травмпункт. Коли людина поранилася, або втратила свідомість, то ми приблизно уявляємо, як себе вести в даній ситуації. Але як же бути, коли у близької людини раптом вибухнув напад паніки?

Уявіть, що ви проводите час зі своїм другом, родичем або супутником життя, і раптом ні з того, ні з сього у нього виникає напад паніки. Це стан нез’ясовного сильного страху, який опановує людиною. Під час нападу потерпілому стає важко дихати, у нього може початися істерика, виникає сильна пітливість і тремтіння. Це досить болісний і небезпечний стан, від якого можна навіть знепритомніти.

Перший крок – стати поруч і НЕ засуджувати!

Якщо у вашого близького розвивається напад паніки, то перше, що вам слід зробити – це оцінити ступінь можливого пошкодження, яке людина може собі нанести в такому стані. Найважливіше – вислухати і не засуджувати! Ви поняття не маєте, що твориться зараз з людиною, тому фрази на кшталт “ти не ганчірка”, “ти ж мужик», «не розпускай нюні” тут будуть зовсім недоречними. Поговоріть зі своїм другом, якщо це можливо, і дайте йому зрозуміти, що ви поруч і не кинете його. У такі хвилини це дуже важливо!

Перша допомога при нападі паніки

Що робити під час нападу паніки?

Ось, що ви повинні зробити, щоб допомогти людині впоратися з панікою:

  • Як правило, напади паніки відбуваються в закритих приміщеннях або в місцях великого скупчення людей. В першу чергу людину потрібно вивести з цього місця на свіже повітря.
  • Посадіть людину, дайте йому попити води. Буде здорово, якщо ви будете тримати потерпілого за руку або обійміть (якщо дозволяють відносини).
  • Дайте зрозуміти, що все в порядку, що життя йде своєю чергою. Запитайте, що саме стало причиною панічної атаки. Якщо людина хоче щось сказати, то дайте йому повністю виговоритися.
  • Залишайтеся спокійними і самі не впадайте в паніку, так як це тільки посилить існуюче положення справ. Розмовляйте спокійним і впевненим голосом.
  • Після того, як напад пройде, обов’язково поговоріть з людиною про необхідність відвідати кваліфікованого фахівця. Психотерапевт допоможе з’ясувати основну причину панічних атак, що дозволить вам зрозуміти, як з ними впоратися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПАНІЧНА АТАКА: ЯК ВЗЯТИ СЕБЕ В РУКИ?

ЧИМ ВИКЛИКАНА НЕСТАЧА ПОВІТРЯ?

5 ПРИЧИН ТРИМАТИ ЕМОЦІЇ ПІД КОНТРОЛЕМ