Осінь-пора застуди та грипу. Уникнути захворювання вдається людям тільки з найміцнішим імунітетом. Симптоми ГРВІ відчуває, мабуть, кожен за сезон застуд і грипу. Захворювання може тривати всього кілька днів і, здавалося б, що в цьому такого? Але наслідки грипозного вірусу можуть бути вкрай серйозними.

Зараз фахівці переконливо просять всіх людей робити щеплення від грипу, але вакцинація деякими сприймається вороже. Вважається, що можна і без цього прожити. Так, можна, але іноді ускладнення призводять до тяжких наслідків, які можуть вплинути на здоров’я людини на все життя. Детальніше про такі наслідки грипу розповімо в матеріалі.

Наслідок №1: збільшується ризик серцевого нападу

Численні дослідження довели, що людина, яка перехворіла на грип, має підвищену ймовірність серцевого нападу або інсульту. За припущеннями експертів, запальний процес, який викликаний грип, може також сприяти розвитку атеросклерозу. Саме він є провокуючим фактором утворення хвороб серця і артерій, що підриває все здоров’я в цілому.

Крім того, відомо, що ризик серцевого нападу та інсульту збільшується в шість разів, якщо людина перехворіла на грип. Примітно, що і через кілька місяців ризик інсульту залишається таким же високим, як і під час перебігу хвороби.

«Більшість людей, які вивчали цю галузь медицини, згодні з тим, що перші два-чотири тижні, а може бути, і протягом другого місяця після грипу, існує підвищений ризик настання інфаркту або інсульту», – говорить Вільям Шаффнер, фахівець з інфекційних захворювань Університету Вандербільта.

Однак не кожен знає про такий згубний наслідок грипу на здоров’я. Іноді навіть самі лікарі не обізнані про це.

Наслідок №2: зростає ризик вторинних інфекцій

У зв’язку з тим, що грип послаблює імунну систему, здоров’я людини неабияк погіршується. Люди стають більш уразливими для інших захворювань та інфекцій. Наприклад, зростає ризик утворення пневмонії. Часто цю хворобу вважають таким наслідком грипу, яке настає досить часто. Особливо ця напасть притаманна літнім людям, у яких і так зі здоров’ям не дуже.

Поширені і рецидиви. Часто люди відчувають себе краще, але через кілька тижнів після грипу стан здоров’я пацієнта погіршується. А це вже говорить про вторинну інфекцію.

Такі інфекції досить часто є бактеріальними. Це означає, що для них потрібно приймати антибіотики (з великою часткою ймовірності). Абсолютно нормальне явище, коли здоров’я пацієнта після грипу не відновлюється на 100 відсотків. Тому потрібно бути готовим до таких наслідків.

Наслідок №3: аналізи не відповідають нормам

Для того, щоб побороти вірус грипу, організму потрібно чимало зусиль. Тому і відновлення здоров’я на той рівень, який був до захворювання, займає чимало часу. Не варто дивуватися, що результати аналізів після лікування не відповідають нормам — це цілком нормальне явище. Так, після більшості вірусних хвороб кількість лейкоцитів і раніше залишається низьким, рівень холестерину може бути вище нормальних показників.

Наслідок №4: люди залишаються непрацездатними

Такий наслідок особливо проявляється у літніх людей. Якщо вони хворіють на грип, то практично неминуче настає погане самопочуття, яке тільки наростає. Відповідно, разом з цим наслідком після грипу може настати істотне погіршення якості життя. Людина залишається незадоволена собою, своїм станом справ, роботою. Відомо, що в будинках престарілих після хвилі грипу настає серйозний фізичний спад. Особливо негативні наслідки спостерігаються у тих, хто страждає від серцево-судинних хвороб. Тому людям, які перенесли грип, особливо літнім, потрібно приділяти підвищену увагу.

Наслідок №5: зниження витривалості

Але серйозні наслідки можуть наздогнати і молодих людей. Наприклад, грип загрожує втратою м’язового тонусу і фізичної сили. Пацієнтам рекомендується якомога швидше після захворювання повернутися до фізичних вправ, щоб відновити здоров’я і скоріше піти на поправку.

Але потрібно розуміти, що організму потрібен певний час, перш ніж повернутися до тренувань. Адже після того, як людям знімають гіпс, вони не біжать на тренування. Так і тут-здоров’я можна як підірвати, якщо відразу після грипу повернутися в стрій, так і навпаки, налагодити. Необхідно прислухатися до свого тіла. Якщо ви відчуваєте брак дихання, надмірну втому, то краще не займатися деякий час до тих пір, поки здоров’я не буде дозволяти вам.

Дані наслідки для здоров’я після того, як люди перехворіють грипом, не так відомі, як інші ускладнення. Кожна людина має право знати, що відбувається з її організмом, які ризики. Тому не варто недооцінювати грип, адже наслідки можуть бути настільки серйозні, що навіть призведуть до летального результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ

ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ ПРИ ГРИПІ