Експерти назвали три ключових правила, що дозволяють знизити до мінімуму ризик харчового отруєння. Наприклад, батон хліба, де з’явилася цвіль, призначений тільки для сміттєвого відра.

Харчові отруєння щорічно псують життя сотень мільйонів людей, і в деяких випадках вони виявляються фатальними. Але навіть і при не найважчому випадку перспектива провести кілька годин в туалеті з болями в животі виглядає не дуже приємною. Австралійські експерти нагадали правила, які дозволяють звести ризик харчового отруєння до мінімуму. Якщо ви помітите появу зелених цяток на хлібі, тобто цвілі, то цей продукт їсти не можна. Багато хто з нас просто відрізають ножем частину хліба з цвіллю і продовжують вживати хліб, тим самим підвищуючи ризик харчового отруєння. Уражений цвіллю хліб треба відразу ж викинути у відро для сміття.

Вкрай необхідно дотримуватися правил “небезпечної зони” в плані температури для зберігання продуктів харчування. Вона складає від +5 до +60С. Бактерії можуть рости і множитися, перебуваючи в умовах даних температур. Тому їжу необхідно або охолоджувати, або піддавати температурній обробці, тобто готувати на плиті для того, щоб згодом вживати. Перехресне зараження також є одним із способів проникнення бактерій, які викликають харчові отруєння в організм. Це відбувається в той момент, коли в холодильнику одночасно знаходяться сире м’ясо (та ще й не в щільному контейнері), а також невимиті фрукти і овочі. Вони вступають в контакт з іншими стравами, які людина вживає в їжу.

Не слід купувати куряче м’ясо, яке вже почало покриватися ніжно рожевим відтінком. Це означає, що м’ясо стало відтавати. В магазині завжди в останню чергу купуйте охолоджені продукти і предмети з морозильника, причому м’ясо необхідно зберігати окремо для того, щоб уникнути перехресного зараження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЗНАКИ ХАРЧОВОГО ОТРУЄННЯ І ЯК РЯТУВАТИСЯ