Передбачити очікувану тривалість життя з абсолютною точністю неможливо, оскільки стати загрозою довголіттю можуть непередбачені події. Одним з найгірших факторів є зайва вага, який пов’язаний з багатьма небезпечними захворюваннями, в тому числі ішемічною хворобою серця. Однак з’ясувалося, що вирішальне значення має не тільки дієта, але і швидкість прийому їжі.

В ході дослідження, опублікованого в British Medical Journal (BMJ), японські вчені знайшли підтвердження відомої російської приказки “хто довго жує, той довго живе”.

В експерименті взяли участь люди з діабетом 2 типу, яких розділили на три групи, в залежності від швидкості прийому їжі: швидка, нормальна і повільна. Крім того, враховувалися й інші звички, включаючи час сніданку, його пропуск, перекус після вечері, частота вживання алкоголю, здоровий сон і куріння.

В результаті було виявлено, що більш повільне вживання їжі значно гальмує розвиток ожиріння. Ті учасники, які їли повільно і з нормальною швидкістю, набагато рідше страждали від надмірної ваги, ніж ті, хто їв швидко. Більш того, “повільне харчування” було пов’язане зі зменшенням індексу маси тіла і окружності талії.

“Втручання, спрямовані на зниження швидкості прийому їжі, можуть бути ефективними в запобіганні ожиріння і зниженні пов’язаних з цим ризиків для здоров’я”, – підсумували вчені.