Поїздки на велосипеді знижують ризик проблем з потенцією у чоловіків, але в той же час загрожують звуженням просвіту сечівника. У новій роботі вчені виявили користь і шкоду велосипеда для чоловічого здоров’я.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско заявили, що всупереч поширеній думці, захоплення поїздками на велосипеді не підвищує ймовірність розвитку імпотенції у чоловіків. Навпаки, велосипед в цьому плані дуже корисний – у велосипедистів порушень потенції насправді менше, ніж у людей, що займаються іншим видом спорту.

Автори дослідження проаналізували дані про здоров’я майже 4000 чоловіків, які регулярно займалися спортом на любительському рівні. Їх розділили на три групи: велосипедисти, бігуни та плавці. Чоловіки, що входили в ці групи, були одного віку, мали однаковий індекс маси тіла і ідентичні супутні захворювання. Фахівці з’ясували, які проблеми з сечовипусканням і потенцією були притаманні цим учасникам. Також вони були досліджені на наявність біомаркерів хронічного простатиту.

В результаті було встановлено: поїздки на велосипеді багато в чому дуже корисні для чоловічого здоров’я.

«Порушень потенції у велосипедистів менше, ніж у чоловіків, що займаються іншими видами спорту. Проблеми з сечовипусканням або хронічний простатит зустрічаються у велосипедистів не частіше, ніж у інших чоловіків», – констатували вчені.

Водночас дослідники відзначили фактори, пов’язані з потенційною шкодою від велосипедних подорожей для чоловіків. Зокрема, за їх словами любителів велосипедів значно частіше турбує оніміння промежини, для запобігання якого фахівці рекомендують періодично підніматися з сидіння і стояти на педалях. Також дослідження продемонструвало, що у велосипедистів в 2.5 рази ризик розвитку стриктур уретри (звуження просвіту сечівника) у зв’язку з травмами, отриманими при падінні.