Широка поширеність кориці, як приправи, серед жителів країн з жарким кліматом обумовлюється тим, що вона володіє охолоджуючим ефектом, що дає можливість відчувати прохолоду при високих температурних показниках на вулиці, а також покращує загальне самопочуття людей.

Однак групою вчених з Мельбурнського королівського університету було виявлено, що подібна властивість також спостерігається по відношенню до внутрішніх органів, зокрема, до травної системи.

Охолоджуючий ефект цієї пряності на ШКТ вдалося виявити завдяки проведенню наукового дослідження з участю свиней. Тварин розділили на кілька груп – одна отримувала корм, в який додавали таку приправу, а друга – харчувалася без яких-небудь сторонніх включень. Дослідники ж контролювали стан і температуру травного тракту піддослідних.

В приміщенні з кімнатною температурою при годуванні у шлунках свиней накопичувався вуглекислий газ, а кориця, в свою чергу, знижувала його концентрацію. Це обумовлюється тим, що така пряність містить у собі певні мікроелементи, які пригнічують вироблення пепсину і кислого шлункового соку. На цьому тлі було зафіксовано охолодження шлунка на 2 градуси.

Варто зазначити, що коли цим тваринам жарко, то вони скорочують вироблення газів, а саме двоокису вуглецю – це відбувається на тлі гіпервентиляції. Однак при вживанні всередину кориці концентрація газу зменшувалась ще більше. Більш того, у тварин спостерігалося загальне поліпшення обміну речовин.

Оскільки структури травного тракту свиней і людини практично ідентичні, то охолоджуючу властивість кориці також доцільно відносити і до людей. Крім цього, вчені рекомендують регулярно вживати таку спецію, як у чистому вигляді, так і в якості інгредієнта страв. Це дозволить захистити стінки шлунка і кишечника від подразливого впливу ферментів і кислот.

Джерело: rantac