Продукти, які рекомендуються лікарями для поліпшення травлення, можуть бути абсолютно не дорогими.

Редиска. Її вживання ефективно оздоровлює мікрофлору кишечника, сприяючи підвищенню в ній концентрації корисних бактерій. Такий вплив редиски на кишечник забезпечується речовинами, що містяться в ній – полісахаридами арабіонгалактани. Крім того, редиска багата клітковиною, яка також надає сприятливий вплив на діяльність кишечника. Клітковини в редисці стільки ж, скільки в білокачанній капусті, і в 2,5 рази більше, ніж в кабачках.

Морква. Як і в редисці, в моркві містяться арабіногалактани, завдяки яким цей овоч діє на організм як природний пребіотик. Звичка гризти морквину – відмінна профілактика запорів і геморою.

Куркума. Фахівці радять з’їдати одну чайну ложку куркуми в день – ця пряність не тільки полегшує процес травлення, але також здатна заспокоювати печію, запобігати появі виразки та гастриту. Вчені виявили, що куркумін інгібує вироблення жирових клітин, а також покращує метаболізм вуглеводів, що призводить до зниження жирових відкладень після вживання хліба, макаронів, картоплі та інших вуглеводів.

Часник. Часник має здатність знищувати шкідливі бактерії, не впливаючи на корисні мікроорганізми в кишечнику. Завдяки цій властивості, його застосовують для лікування дизентерії, колітів і діареї. Також вживання часнику підвищує апетит, посилює виділення шлункового соку, допомагаючи засвоєнню їжі і володіючи болезаспокійливою і заспокійливою властивістю для шлунка.

Дика спаржа. У складі спаржі присутній інулін – пребіотик, який не руйнується і не перетравлюється, поки не досягне товстої кишки. Опиняючись в кишці, він покращує засвоєння поживних речовин, усуваючи алергію і знижуючи ризик розвитку колоректального раку. Також спаржа здатна допомагати в боротьбі з запорами і здуттям живота, корисна при виразковому коліті.

Джерело: МедікФорум