Чіпси та наркотики викликають у людського мозку однакову реакцію, встановили наукові фахівці.

Провівши ряд досліджень на лабораторних гризунах, наукові співробітники Університету Ерлангена-Нюрнберга (Німеччина) змогли встановити, чим особливо шкідливі чіпси. Отримані ними дані свідчать про те, що пристрасть до вживання чіпсів цілком здатне прийняти форму залежності, не надто відрізняється в цьому плані від наркотиків.

«Чіпси активізують в мозку людини зону задоволення, аналогічно наркотичних речовин. З цієї причини деякі люди не можуть подолати залежність від чіпсів», – констатували німецькі дослідники.

Вчені повідомили, що коли лабораторним гризунам починав давати чіпси, а потім вилучали їх з раціону, – тварини починали проявляти підвищений інтерес до продуктів з високим вмістом жирів. Автори проекту підкреслюють: реакція людей на чіпси і на продукти, що містять аналогічну кількість вуглеводів і жирів, проявляється практично точно таким же чином.

Симптоматично, що і до цього вчені, які досліджували феномен надзвичайно сильної любові до чіпсів, робили висновок про те, що цей продукт подобається не тільки завдяки своєму специфічному присмаку і хрусткої текстурою. Вживання чіпсів здатне призводити до але і змін в мозку, подібним тим, які можуть фіксуватися у наркоманів, висловлювалися наукові фахівці.

Джерело: МедікФорум