Від грипу вмирають, і тому важливо вміти розпізнавати його особливо небезпечні симптоми, що говорять про розвиток потенційно смертоносних ускладнень. Про такі симптоми розповів учений, доктор медичних наук Микола Малишев.

Вчений нагадав про особливу підступність грипу: ця хвороба здається звичайною, в той час як її смертоносний потенціал є дуже істотним. За словами Малишева, небезпечні симптоми грипу, які говорять про те, що життя людини знаходиться під загрозою, також добре відомі багатьом людям, але до них часто відносяться до несерйозно.

«Грип починається майже миттєво: підскакує температура, з’являється ломота у всьому тілі. Хворого мучить сухий кашель. Грип впливає на центральну нервову систему, через що болить голова і виникає запаморочення. При появі цих симптомів треба негайно викликати лікаря і починати лікування, не чекаючи того моменту, коли інфекція проникне в дихальні шляхи», – розповів вчений-інфекціоніст.

Микола Малишев додав, що найчастіше смертельний результат при грипі буває спровокований не самим вірусом, а супутніми хронічними захворюваннями. Грип посилює захворювання серцево-судинної системи і дихальних шляхів, а також негативно впливає на нирки і печінку, що і сприяє зростанню статистики смертності під час епідемій грипу.

Вчений підкреслив, що при першому ж прояві інфекції у людини повинен починатися постільний режим, який необхідно витримувати мінімум кілька днів.

Джерело: МедікФорум