Люди, які мають мінімальний дохід на 50% частіше стикаються з серцево-судинними захворюваннями, ніж найбільш багаті. Вчені вважають, що у величезній мірі це пов’язано з нестачею сну.

Дослідження, проведене вченими зі Швейцарії, показало, що бідні люди частіше страждають від хвороб серця. Автори дослідження виявили, що дорослі люди, які мають найменший дохід, на 50% частіше стикаються зі смертельно небезпечними розладами, порівняно з тими, хто має високий дохід. Автори даного дослідження вважають, що причиною цього є брак сну. Вони підрахували, що сон менше 6 годин сну щодня відповідає приблизно за 13% всіх захворювань серця.

Дослідники попереджають, що бідним людям не вдається висипатися, оскільки для підвищення матеріального добробуту їм доводиться хапатися одразу за кілька робіт, щоб оплачувати рахунки. Крім того, бідні люди частіше стикаються зі стресом з приводу грошей, що теж заважає їм спати. Нарешті, для свого проживання вони вибирають не найкращі місця, і сторонні шуми можуть негативно впливати на можливість відпочивати по ночах. Саме тому вчені з Університету Лозанни у Швейцарії пропонують таким людям інвестувати гроші в установку подвійних рам для того, щоб знизити рівень сторонніх шумів і відновити нормальний сон.

Це дослідження спиралося на інформацію по більш ніж 110 000 дорослим людям, воно в черговий раз пов’язало безсоння з поганим здоров’ям. Прийнято вважати, що безсоння, з яким стикається кожна третя доросла людина, змінює процес здійснення організмом своїх функцій. Нормальний сон відновлює багато систем організму, освіжає і наповнює нас енергією, а також зміцнює імунну та серцево-судинну систему.

Джерело: Independent Online