Біль в шиї – досить поширене явище, яке переслідує буквально кожну людину. Особливо це помітно серед людей, які дотримуються сидячого способу життя, часто користуються телефонами, планшетами, сидять за комп’ютером. Подібне проведення часу неминуче призводить до болю в шиї. Чи можна позбутися від цього недугу? Звичайно. Як саме, читайте в матеріалі.

Метод №1: розтяжка шийних м’язів

Будь-які м’язи вимагають розтягування. Це стосується і шиї. Для правильного виконання нахиляйте голову назад, затримуючись на 15 секунд. Потім повертайтеся в колишнє положення. Після притисніть підборіддя до грудей і знову потримайте голову в такій позі 15 секунд. Вправу повторити по 10 разів. Це дозволить розтягнути передні м’язи шиї і позбавити від болю. Розтягнення бічних м’язів шиї проводиться наступним чином — нахили голови вправо, щоб притиснути праве вухо до плеча, затримка на 30 секунд. Потім повертайтеся в вихідну позу і нахиляйте голову вліво. Ці рухи треба теж повторити по 10 разів. В цілому подібний метод вкрай ефективний. Він дозволить не тільки позбутися від болю в шиї, але і відновити правильну поставу, запобіжить напрузі в м’язах.

Метод №2: масаж з тенісним м’ячем

Масаж в цілому вважається одним з найефективніших методів позбавлення від болю в шиї. Але якщо використовувати додаткові предмети — наприклад, тенісний м’яч, то результат буде набагато кращим. Для здійснення цього методу необхідно м’ячиком масажувати основу черепа в різних напрямках. Не потрібно надмірно тиснути на шию. Але якщо ви відчули невелике ущільнення, зробити це все-таки слід. Будьте обережні — просто натисніть на це місце, тримайте так протягом 20-30 секунд, після чого відпустіть і продовжуйте масажувати шию м’ячем.

Чим хороший такий метод? Він дозволяє відновити рухливість шиї, розімне надмірно натруджені м’язи, тим самим позбавить від болю.

Метод №3: прийміть позу лука (Дханурасана)

Різні позиції полегшують біль в шиї. Однією з найефективніших ми визнаємо позу лука. Для цього потрібно лягти на живіт, притиснути підборіддя до підлоги, руки розмістити з боків. Потім необхідно зігнути коліна, щоб п’яти опинилися на рівні сідниць, і обхопити щиколотки руками. Спочатку зробіть вдих, а на видиху максимально прогніться, піднявши трохи таз і груди над підлогою. Голову при цьому слід відвести назад. У такій позиції потрібно протримати 10 секунд, а потім з видихом відпустити щиколотки і повільно опустити тіло. Подібна вправа допомагає впоратися з проблемою сутулості і зміцнює м’язи спини.

Метод №4: поза кобри

Поза кобри дозволить розтягнути передні м’язи шиї, відновить правильне положення плечей і поверне природний вигин хребта. Для правильного виконання вправи необхідно лягти на підлогу обличчям вниз, з’єднавши стопи і витягнувши пальці. Покласти долоні під плечі. Потім на вдиху поволі підняти корпус, не спираючись на руки і зберігаючи їх зігнутими в ліктьовому згині. Після цього нахиліть голову назад. У цей момент ви повинні відчути розтягнення в спині. У такій позиції потрібно затриматися на 20-30 секунд, а потім повільно опуститися.

Метод №5: поза верблюда

Стоячи на колінах, поставте руки на стегна, витягаючи корпус вгору. Потім повільно відхиляйтеся назад, прогинаючись в грудях і попереку на видиху. Необхідно тепер взяти руками свої п’яти, опустити голову назад і затриматися в такому положенні на півхвилини. Повторити кілька разів. Завдяки такому методу м’язи отримають потрібне розслаблення, зменшиться їх напруга.

Метод №6: вправи підборіддям

Подібний рух буде вкрай ефективний для того, щоб вирівняти положення голови, зменшити стиснення хребта і розслабити м’язи шиї. В цілому це призведе до зменшення болю в шиї. Тому сміливо беріть рух собі в арсенал.

Сядьте прямо, помістіть пальці перед підборіддям. Дивлячись перед собою, підтягніть підборіддя до шиї, поки не відчуєте, як розтягуються м’язи у основи голови. Тримайте так голову протягом п’яти секунд і знову витягніть підборіддя вперед. Таких 10 повторень – і болю в шиї як не бувало.

Якщо ніякі вправи і масажі не допомагають позбавитися від болю в шиї, а неприємні відчуття тривають більше двох тижнів, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОВНІ БОЛІ ПРИ ШИЙНОМУ ОСТЕОХОНДРОЗІ