У пошуках відповіді на питання, як прожити довше, вчені дійшли висновку, що звичка вечеряти близько сьомої години вечора (близько 19:00) пов’язана з тривалою тривалістю життя.

Звички, пов’язані з їжею, можуть істотно впливати на самопочуття та тривалість життя людини. Дані нового дослідження, опубліковані у журналі Frontiers in Nutrition, підтверджують це. Вчені зробили висновок, що вечеря близько семи годин вечора пов’язана зі схильністю до довгого життя “оптимальний час вечері для тих, хто хоче збільшити тривалість життя, – 19:00”, – повідомляє Frontiers in Nutrition.

Дослідження було зосереджено жителів Абруццо, регіону Півдні Італії з великою кількістю довгожителів старше 100 років.

Проаналізувавши їхній раціон, фахівці виявили, що піддослідні дотримувалися суворого режиму калорій. На думку вчених, підлобного роду харчування з обмеженням калорій перешкоджає нічному постпрандіальному стресу, а також оптимізує метаболічну відповідь, пов’язану із споживанням рослинної їжі та фізичною активністю. Усе це, вважають дослідники, забезпечує схильність до життя.

Крім того, вони виявили, що довгожителі найчастіше вечеряли близько сьомої години вечора.

«Пізніша вечеря пов’язана зі збільшенням частоти серцево-судинних захворювань, таких як інсульт і серцева недостатність», – припускають експерти.

Джерело: marthastewart