У бананів чудовий смак, їх зручно чистити, а за кольором ви легко розпізнаєте зіпсований або недозрілий фрукт. Але головна перевага – величезна кількість поживних речовин, які вирішать кілька серйозних проблем зі здоров’ям.

1. Банани проти бронхіальної астми

За даними інформагентства Інтерфакс-Україна, в нашій країні 0,5% населення хворіє на бронхіальну астму. Ця статистика не відображає реальної картини через проблеми з діагностикою, але щороку лікарі реєструють до 9 тисяч нових випадків захворювання.

Шукаєте хороший засіб для профілактики астми? Вибирайте банани. Дослідження вчених Імперського коледжу Лондона показало, що діти, які їдять банани хоча б раз в день, на 34% рідше страждають нападами астми ніж ті, хто вживає фрукт менше одного разу на місяць.

2. Банани знижують артеріальний тиск

Підвищений артеріальний тиск тягне за собою безліч небезпечних захворювань, в числі яких – ішемічна хвороба серця та інсульт, головні причини смертності в усьому світі.

Один із способів знизити кров’яний тиск – вживати більше калію. Це поживна речовина в достатку міститься в бананах. Один банан середнього розміру покриє вашу денну норму калію на 12%. Саме тому Гарвардська школа громадського охорони здоров’я (США) рекомендує вживати продукти з високим вмістом цитрату калію людям, що страждають на артеріальну гіпертензію.

3. Банани допомагають контролювати апетит

Клітковина, що міститься в бананах, дуже корисна для травлення. За даними вчених клініки Мейо (США), вона знижує рівень шкідливого холестерину, допомагає контролювати вагу і рівень цукру в крові.

Одним з найцікавіших ефектів клітковини є її здатність уповільнювати травлення. Це означає, що ви довше будете почувати себе ситим, скоротіть кількість споживаних калорій і скинете зайву вагу. Вибираєте перекус для полудня? Нехай це будуть банани!

користь бананів

4. Банани проти раку

Фахівці Американського інституту по вивченню раку стверджують, що харчові волокна, які містяться в бананах, істотно знижують ризик розвитку колоректального раку і раку стравоходу. Регулярне вживання фруктів в цілому є хорошою профілактикою раку легенів, шлунка, ротової порожнини, глотки і гортані.

5. Банани замінять спортивні напої

Якщо ви хочете підкріпитися перед тренуванням, запасайтеся бананами. Дослідження, проведене в Державному університеті Аппалачі, показало, що вживання бананів під час тривалих тренувань нічим не поступається спеціальним спортивним напоям.

Банани – джерело корисних вуглеводів, які необхідні людині до і після фізичних навантажень. Вони швидко перетворюються в енергію, а високий вміст калію допомагає запобігти зневоднення. Також банани містять антиоксиданти, клітковину і вітамін B-6, які зазвичай зустрічаються в складі спортивних напоїв.

6. Банани зміцнюють кістки

Високий вміст калію робить банани ідеальною їжею для всіх, хто бажає зміцнити кістки. Така дієта допоможе запобігти розвитку остеопорозу, оскільки продукти, багаті бикарбонатом калію, значно знижують швидкість втрати кісткової маси. Також 1 банан містить 16% від вашої денної норми марганцю, а саме це поживна речовина відповідально за профілактику артриту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БАНАНИ: КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ ПРО МАЛОВІДОМІ ВЛАСТИВОСТІ БАНАНІВ

НАЙКОРИСНІШІ ПРОДУКТИ В РАЦІОНІ ЧОЛОВІКІВ