ГоловнаНовини Здоров'яЩо призводить до раннього старіння

Що призводить до раннього старіння

Завдання всіх фізичних ритмів можна порівняти з роботою маятникових годин. Всі циклічні процеси (рух планет, зірок, гормональна регуляція тощо) виступають в ролі маятника годинникового механізму. Якщо маятник розгойдати – годинний механізм буде працювати. Уповільнення маятника буде говорити про швидку зупинку годин.

початок старіння

Очевидно, що всі наші фізичні процеси утримують нас в руслі певних ритмів, перебуваючи в яких наш організм і наше сприйняття будуть працювати правильно. Якщо з тих чи інших причин ми выбиваемся з ритму – то перестаємо перебувати в ритмі з якимсь синхронизирующим процесом, живильними ресурсами наше сприйняття.

Чудодійний гормон сну

А що ж виконує роль маятника в нашому організмі? Якщо розглянути так званий циркадний ритм, що відповідає за зміну дня і ночі, перемикаючий наш організм між станами неспання і сну, то основну роль у регуляції займає спеціальний гормон – мелатонін. Цей гормон виділяється епіфізом, і для нього відзначений добовий ритм активності.

Читайте також:  8 продуктів, які легко засвоюються

Мелатонін здійснює контроль над нейромедіаторами, які беруть участь у процесі передачі нервового збудження від однієї клітини нервової системи до іншої. Зниження вироблення нейромедіаторів призводить до депресій, головних болів, мігрені.

Мелатонін контролює рівень секреції лептину – гормону, відповідального за енергообмін. Порушення в цій області приводить до ожиріння.

Будучи потужним антиоксидантом, мелатонін контролює нормальну концентрацію вільних радикалів, захищаючи нас від ракових захворювань.

Оскільки кількість виділюваного мелатоніну залежить від сезонної освітленості, від його концентрації залежить репродуктивна функція організму. Зниження вироблення мелатоніну призводить до запуску механізмів старіння.

Взяти до уваги!

Сон

На вироблення мелатоніну впливає освітлення, тому:

Читайте також:  5 ранніх ознак захворювання жовчного міхура, які не можна пропустити

• Закривати на ніч вікна щільними шторами;

• Не спіть з увімкненим нічником або телевізором;

• Встаючи вночі, не запалюйте світло. Для освітлення туалету досить тьмяної лампи-нічника, яка вмикається у розетку;

• Якщо засиджуєтеся допізна, освітлення кімнати має бути неяскравим і вже точно не лампою денного світла;

• Намагайтеся засипати не пізніше півночі: максимум мелатоніну виробляється з 0 до 4 ранку;

• Не наїдайтеся перед сном, але і не лягайте спати на порожній шлунок. Після полудня не пийте кави і міцного чаю;

• Займайтеся фізичними вправами, але уникайте перед сном занадто інтенсивних навантажень;

Читайте також:  Дієтологиня назвала корисні і шкідливі крупи

• Намагайтеся гуляти вечорами;

• Температура в спальні повинна бути комфортною, не вище 20 градусів, повітря вологе;

• Коли настає світлий час доби – вставайте;

• Не пийте на ніч алкогольних напоїв;

• Перед сном корисно здійснювати глибоке черевне дихання: 10 повільних глибоких вдихів і повільних видихів. З кожним видихом розслабте тіло.

Необхідно приділити особливу увагу ритмам, оскільки вони є «маховиком» нашого годинного механізму. Саме порушення ритмів призводить до важких захворювань і раннього старіння. Щоб цього не сталося, потрібно вчитися організовувати свій час так, щоб не порушувати вироблення мелатоніну.

Джерело: econet

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News