Вчені, що представляють лабораторію артеріальної гіпертонії ГУ «РНПЦ Кардіологія», заявили про те, що з усіх продуктів в раціоні на серце і судини людини найбільш згубно впливає сіль. Для зниження ризиків виникнення хвороб серця наукові фахівці рекомендували ретельно контролювати кількість спожитої за день солі.

Медичні експерти підкреслюють: добовий рівень вживання солі не повинен перевищувати п’яти грамів. Дотримуючись цього принципу, можна домогтися зниження ризику смерті від ішемічної хвороби серця майже на 30%.

У той же час, відзначають дослідники, солі сучасні люди їдять занадто багато – в середньому людина вживає близько дванадцяти грамів в день. Особливу небезпеку в цьому плані постають собою різноманітні чіпси, сухарики та закуски до пива, в яких зазвичай міститься надмірна кількість солі, яка «вбиває» серце і судини.

Наявні сьогодні наукові дані говорять про те, що занадто активне споживання солі провокує розвиток артеріальної гіпертензії і погіршує стан судинної тканини, роблячи її жорсткою і схильною до пошкоджень. Нещодавно дослідники з Жіночої лікарні Брігхем в Бостоні представили виявлений ними доказ того, що зловживання сіллю тісно пов’язано зі збільшенням ризику передчасної смерті. При цьому вчені відзначили, що високий рівень солі в раціоні також може негативно позначатися на стані головного мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
15 НАЙКРАЩИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ

НАЙКОРИСНІШІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ СЕРЦЯ

Джерело: МедікФорум