Американські дослідники прийшли до висновку про те, що багато сучасних лікарів радять людям, які ніколи не вживали спиртні напої, починати пити алкоголь щовечора. На думку медиків, це принесе користь для здоров’я людини.
[ads1]

Як з’ясували дослідники з Thomas Jefferson University, все більша кількість лікарів рекомендують своїм пацієнтам вживати алкогольні напої, включаючи і тих, хто взагалі ніколи до них не доторкався. Найчастіше медики радять випивати один-два келихи вина вечорами, можливо, разом з вечерею. Відзначимо, що в минулому експерти утримувалися від подібних рекомендацій, а багато фахівців в даному питанні вважали, що люди, які ніколи не вживали алкоголь не повинні починати цього навіть в середньому віці.

Втім, більшість лікарів впевнені в одному: люди, які звикли до помірного вживання алкогольних напоїв, повинні продовжувати це робити. Ті ж, хто зловживає спиртним, повинні обмежити його кількість. І все-таки, чи є алкоголь корисним для здоров’я навіть у незначних кількостях? Все більше число досліджень доводять, що помірне вживання спиртного знижує ймовірність судинних захворювань та інфарктів.

Навіть люди, які вже перенесли інфаркт, можуть продовжувати пити алкоголь в невеликих дозах, оскільки це знижує ризик смертності. Можливо, позитивний вплив алкоголю частково пояснюється його впливом на рівень “хорошого” холестерину, хоча механізми точно не з’ясовані. Американська кардіологічна асоціація підкреслює, що зловживання алкоголем абсолютно очевидно володіє негативним впливом на здоров’я серця, сприяючи підвищенню високого рівня тригліцеридів, артеріального тиску і збільшенню ваги. Все це збільшує небезпеку хвороб серця.

Крім того, помірне вживання спиртного також пов’язане з меншим ризиком інсульту, особливо у жінок. Судячи з усього, це пояснюється антикоагулючими властивостями алкоголю. Підвищене вживання спиртного, навпаки, збільшує ризик інсульту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСТЬ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ’Я</strong>

ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ?

СПРОСТУВАННЯ: АЛКОГОЛЬ НЕ ВБИВАЄ КЛІТИНИ МОЗКУ