Сон дуже важлива частина життя. Від його якості і тривалості залежить здоров’я і психічне самопочуття.

При нестачі сні людина стає більш дратівливим, значно збільшується ризик депресії, відбуваються гормональні збої, які здатні спровокувати цілий ряд захворювань. Сон допомагає організму відновлюватися у всіх сенсах цього слова. Особливо важливий нормальний режим сну для дітей і підлітків – інакше можуть виникати різні проблеми, аж до порушень психічного розвитку.

Багато хто намагається спати менше в гонитві за продуктивністю, проте варто знати, що все влаштовано навпаки. Якщо ви регулярно спите менше семи годин, то ваша продуктивність сильно знижується-потрібно набагато більше часу для виконання тих чи інших справ. Тому економія часу безглузда.

Читайте також:  Чому може бути корисно спати в шкарпетках: 5 плюсів для здоров'я від такого сну

Величезна кількість наукових досліджень стверджують, що дорослій людині необхідно 8-9 годин сну. Дослідження показують, що ті, хто регулярно сплять менше семи годин на добу, сильно ризикують підірвати здоров’я. Однак на кількість необхідного сну впливають і індивідуальні особливості організму, а також харчування, спосіб життя та інші фактори.

Новонародженим дітям необхідно спати 14 годин. Від року до двох норма становить одинадцять годин. Для дітей дошкільного віку норма варіюється від 10 до 13 годин. Для школярів необхідно 9-10 годин сну. Така ж кількість сну необхідна і літнім людям.