На здоров’я щитовидної залози впливають безліч звичок. Ви можете здивуватися, але харчування в цьому питанні відіграє важливу роль. А адже здоров’я щитовидної залози вкрай важливо, так як цей орган, можна сказати, головний керуючий роботи всього організму. Які фактори впливають на здоров’я щитовидки, розповімо в матеріалі.

Жорстка дієта

Якщо людина довго і цілеспрямовано сидить на жорсткій дієті, не варто дивуватися тому, що у неї зіпсувалося здоров’я щитовидної залози. Особливо це стосується тих, хто знижує вміст жирів в раціоні. Зрозуміло, це не стосується трансжирів, які у величезній кількості викликають звикання і негативно впливають на серцево-судинну і ендокринну системи. Але ось відмова від здорових жирів погано відіб’ється на щитовидній залозі.

Стрес

Дуже часто стрес звинувачують у всіх проблемах зі здоров’ям. Це стосується і щитовидної залози. За нервовим напруженням криються серйозні проблеми, тому не варто ігнорувати безсоння, апатію, втрату апетиту. Будь-які порушення психологічного стану можуть відбитися на здоров’ї щитовидної залози.

Соєві продукти

Надмірне вживання соєвих продуктів може позначитися на здоров’ї щитовидної залози. Не варто замінювати звичайне м’ясо такими продуктами, якщо хочете не відчувати ніяких проблем. Справа в тому, що при поїданні сої відбувається порушення поглинання йоду щитовидкою. Це не означає, що треба назавжди відмовитися від соєвих, але краще все ж знизити їх споживання.

Куріння

Шкідлива звичка завдає шкоди не тільки дихальній системі, але і щитовидній залозі. Тиреоїдні гормони через тютюн збільшують свою концентрацію, що стає причиною розвитку гіпертиреозу. Також куріння впливає на формування більшості аутоімунних захворювань.

Алкоголь

Щитовидка залежить від усіх хімічних сполук, що надходять в організм. Алкоголь буде негативно впливати на її здоров’я, як і куріння. Порушення в роботі щитовидної залози призведуть до тахікардії, тремору кінцівок, перепадів настрою і так далі.

Кофеїн

Кофеїновмісні напої можуть бути агресивними для щитовидної залози. Вчені досі сперечаються про користь і шкоду кави, але всі вони переконані в одному. Кофеїн є не найкориснішим для щитовидки, тому його споживання радять людям обмежити.

Джерело: МедікФорум