Відчуття холоду може бути ознакою різних порушень, наслідком цілого ряду причин, наприклад, неправильного харчування або малорухливого способу життя.

Коли людина в принципі погано переносить холод — це може бути ознакою метаболічної проблеми. Ще це може бути пов’язано з низьким індексом жиру, який не дозволяє організму підтримувати оптимальну температуру тіла.

З іншого боку, відчуття холоду може бути пов’язано з тим, що людина страждає від якоїсь інфекції, від застуди або пневмонії, коли відбуваються зміни температури її тіла. Однак у цих випадках захворювань відчуття холоду зазвичай вщухає по мірі того, як усувається причина.

Холодний піт, який буває при зниженому тиску, а також відчуття холоду у різних частинах тіла (як правило, в кінцівках) не можуть залишитися непоміченими і доставляють сильний дискомфорт.

Можливі причини:

 • Голод
 • Анорексія
 • Втома
 • Інфекції
 • Менопауза

У жінок кількість естрогенів коливається, що викликають відчуття тепла або, навпаки, холоду, найчастіше це буває в період менопаузи або вагітності.

 • Гіпотиреоз
 • Низький індекс жирових відкладень
 • Порушення кровообігу
8 захворювань, що викликають відчуття холоду
1. Анемія

Анемія

Анемія — це стан, для якого характерний дефіцит гемоглобіну в крові. Це білок, що відповідає за транспортування кисню в клітини організму.

Недолік еритроцитів призводить до розвитку анемії, яка, в свою чергу, викликає у людини відчуття холоду, втома, блідість, нерегулярне серцебиття і утруднене дихання під час фізичних вправ.

2. Дефіцит заліза

Коли в організмі людини недостатньо заліза, він теж стає особливо чутливим до холоду і у нього може виступати холодний піт.

Залізо відіграє важливу роль у процесі транспортування кисню в клітинах крові. Цей процес відіграє ключову роль в регулюванні температури тіла.

Людям, які постійно відчувають почуття холоду, рекомендується здати аналіз крові, щоб перевірити, чи пов’язаний цей стан з дефіцитом заліза в організмі або причина в чомусь іншому.

Читайте також:  Лікар пояснив, кому і чому не можна спати без подушки
3. Погана циркуляція крові

переохолодження

Деякі люди навіть при нормальній температурі тіла відчувають відчуття холоду в певних частинах свого тіла, як правило, в кінцівках.

Незалежно від пори року, взимку і влітку, у таких людей постійно холодні руки і ноги. Іноді їх кінцівки набувають синюватого відтінку і навіть можуть ставати нечутливими до подразників на якийсь час.

Все це вказує на наявність проблем з кровообігом.

4. Хвороба Рейно

Хвороба Рейно — це порушення кровообігу, яке змушує людей завжди відчувати холод в руках і ногах.

Це відчуття може виникати спорадично, нападами (вони можуть тривати від кількох хвилин до кількох годин). Коли людина відчуває почуття холоду, рекомендується масажувати уражені частини тіла, щоб поліпшити циркуляцію крові і таким чином трохи їх зігріти.

У людей, які страждають на хворобу Рейно, білуватий відтінок кінцівок. Крім відчуття холоду, руки і ноги можуть німіти або ставати дуже чутливими.

5. Проблеми з щитовидною залозою

Щитовидна залоза

Якщо ви страждаєте від почуття холоду і втоми, у вас суха шкіра, ламке волосся, а ще ви раптом стали стрімко набирати зайву вагу, то, можливо, це пов’язано з гіпотиреозом.

Цей гормон виконує функцію регулювання температури тіла. Люди, у яких є проблеми з щитовидною залозою, зазвичай мають знижену температуру тіла і підвищену чутливість до холоду.

Щитовидна залоза регулює обмін речовин і різні реакції організму. Якщо щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості своїх гормонів, це призводить до уповільнення метаболізму.

6. Проблеми з кровоносними судинами

Коли приплив крові до ніг та рук обмежений, людина починає відчувати відчуття холоду. Це може бути пов’язано з порушенням роботи кровоносних судин (проблеми зі згортанням крові, атеросклероз).

Читайте також:  Хімічні речовини, виявлені в одязі, можуть бути канцерогенними

Часто такі розлади призводять до появи білуватого або синюватого відтінку шкіри кистей і стоп, викликають відчуття поколювання, а шкіра при цьому у людини холодна.

7. Діабет

Діабет

Діабет призводить до пошкодження нирок. Цей стан називається діабетичною нефропатією, а його найбільш поширеним симптомом є відчуття холоду. Ще можуть з’явитися: утруднене дихання, набряк ніг, рук, обличчя, нудота і блювота.

8. Анорексія

Одним з основних симптомів анорексії є стійке відчуття холоду. Воно пов’язане з низьким індексом жиру в організмі і дефіцитом інших речовин.

Звичний раціон харчування і вага тіла людини значною мірою впливають на те, як вона відчуває тепло і холод. В цьому сенсі, коли людина неправильно харчується (в її раціоні недостатньо поживних речовин), у неї виникає постійне відчуття дискомфорту і втоми.

Для оптимальної роботи людського організму його температура повинна підтримуватися на рівні приблизно 37°C.

Інші фактори, які викликають відчуття холоду
1. Споживання алкогольних напоїв

Алкоголь

Вважається, що за допомогою одного-двох келихів алкогольних напоїв можна зігрітися. Однак це омана. Алкоголь ніяк не зігріває.

Навпаки, його дія зводиться до того, що він переносить потік тепла до поверхні тіла, тобто, по суті, виводить внутрішнє тепло назовні. І коли вени перестають розширюватися і стискаються, відчуття тепла зникає, а людина починає буквально тремтіти від холоду.

2. Втома

Коли ви втомилися (через нестачу сну або у вас хронічна втома), весь ваш організм працює повільно, і, відверто кажучи, погано. Це пов’язано з нестачею енергії, у результаті температура тіла знову знижується.

3. Занадто строгі дієти

Дієта

Люди, які сидять на дуже строгих дієтах і не споживають достатньої кількості калорій, порушують таким чином свій термогенез. Він стає неефективним. Тепло виробляється з безперервного надходження калорій, і тоді організм може нормально функціонувати. А якщо «палива» мало, тіло не може підтримувати певну температуру, і вона падає.

Читайте також:  Цей вітамін збереже молодість
4. Недостатня кількість жирової тканини

Люди з низьким показником жиру в організмі також можуть відчувати почуття холоду (швидше і частіше, ніж інші люди). Вся справа в тому, що у них недостатньо жиру, щоб створити «захисний шар» для свого тіла.

5. Дефіцит вітаміну В12

Вітамін B-12

Нашому тілу вітамін В12 необхідний для вироблення еритроцитів, які транспортують кисень по всьому організму. Дефіцит вітаміну B12 може викликати хронічне відчуття холоду. Дефіцит може статися як через неправильне харчування (з недоліком цієї речовини), так і через погану абсорбцію кишечника.

6. Деякі ліки можуть викликати гіпотермію

Дуже часто люди просто не знають, що деякі лікарські препарати можуть викликати такі стани, як нетримання сечі або гіпотермію. Це нейролептики, барбітурати, вазоділататори, деякі антигіпертензивні препарати, а також протиепілептичні засоби.

Для того, щоб уникнути небажаних побічних ефектів, важливо уважно прочитати інструкцію перед споживанням або проконсультуватися з лікарем.

Рекомендації: як зменшити відчуття холоду
 • Виконувати фізичні вправи
 • Підтримувати необхідний рівень зволоження
 • Відмовитися від споживання алкоголю та тютюнопаління
 • Дотримуватися збалансованого раціону харчування
 • Пити овочеві і курячі бульйони
 • Включити в раціон харчування ріпчасту цибулю, часник і імбир
 • Їсти горіхи та продукти, багаті жирними кислотами Омега-3

Якщо відчуття холоду є результатом низької температури навколишнього середовища, то рекомендації класичні: тепліше одягнутися і споживати гарячі напої і страви.

А якщо це почуття ніяк не пов’язано з погодою, можливо, у вас є проблеми зі здоров’ям і тоді слід відвідати лікаря. Встановивши причину і прийнявши відповідні заходи (належне лікування), ви зможете позбутися від такого дискомфортного стану, як відчуття холоду.

Джерело: steptohealth