Найпоширенішим у світі серед онкологічних захворювань залишається рак легенів. Про це йдеться в доповіді Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC).

Рак легенів є найпоширенішим типом онкології в світі як з точки зору частоти захворюваності (2,1 мільйона нових випадків в 2018 році), так і з точки зору смертності (1,8 мільйона чоловік померли в 2018 році).

За даними вчених, основною причиною появи раку легенів є куріння, на яке припадає 63% від усіх смертей від цього виду захворювання. При цьому тенденція в захворюваності і смертності від раку легенів багато в чому визначається курінням тютюну в минулому, підкреслюють автори доповіді.

Читайте також:  Дієтологи пояснили, скільки м'яса потрібно їсти в холодний період року

На зростання захворюваності на рак молочної залози впливає раннє настання менструації, пізній вік для народження первістка і менше, ніж раніше, число дітей.

Характерно, що в країнах, де індекс людського розвитку високий, захворюваність цим типом раку стабілізувалася, а смертність від нього знижується. А ось в країнах, де перехід до більш високого рівня ІЛР триває, смертність збігається з захворюваністю; і той, і інший показник зростають.

Практично так само йде ситуація з колоректальним раком, захворюваність яким в країнах з високим рівнем ІЛР стабілізувалася або знизилася, а в країнах, що розвиваються зросла.

Рак шлунка займає третє місце в світі за смертністю і п’яте місце за поширеністю. Більшість випадків захворювання пов’язані з Helicobacter pylori.

Читайте також:  Що буде, якщо з'їдати жменю горіхів щодня, розповіла дієтологиня

Вчені відзначають, що рівень захворюваності на рак шийки матки і смертності від нього в багатьох країнах в останні десятиліття знижується. На їхню думку, це стало результатом виявлення передракових станів шляхом скринінгу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News