У Великобританії наукові співробітники центру alzheimer’s Research UK підвели підсумки довгострокового дослідження, в якому вивчався зв’язок між алкогольними звичками і розвитком старечого недоумства. В результаті фахівці уклали: відмова від алкоголю в цьому плані шкідлива для мозку так само, як і зловживання спиртним.

Дослідження проводилося поетапно: перший етап тривав з 1985 по 1993 рік, другий – з 2015 по 2017 рік. Під час другого етапу вчені перевіряли стан людей, досліджуваних на першому.

На самому початку експерименту були відібрані 9 000 жителів Лондона, яким тоді було від 35 до 55 років. Фахівці відстежували, як часто і в яких обсягах випробуваними в їх повсякденному житті споживався алкоголь.

Перевірка стану здоров’я учасників на другому етапі проекту показала: за весь час експерименту було виявлено 397 випадків хвороби Альцгеймера, при цьому 45% діагнозів належали людям, які не вживали спиртні напої.

Серед тих, хто пив багато і часто, також була зафіксована схильність до розвитку даного захворювання. За словами вчених, кожні сім додаткових порцій алкоголю на тиждень на 17 відсотків збільшували у любителів міцних напоїв ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Що стосується тих, хто випивав помірно, їх ризик постраждати від нейродегенеративних патологій, як виявилося, – самий невеликий.

«Люди, що вживають алкоголь помірно, менш за всіх схильні до старечого недоумства. Серед тих, хто вживав невеликий обсяг алкоголю – від одного до чотирнадцяти облікових порцій спиртовмісних напоїв, було виявлено всього два випадки розвитку старечого слабоумства», – констатували вчені.

Джерело: МедікФорум