ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали горіхи, які дають потужний захист від інфарктів

Вчені назвали горіхи, які дають потужний захист від інфарктів

Американські вчені провели дослідження, яке показало велику користь горіхів пеканів для здоров’я людини. Включення їх в дієту захищає від інфаркту навіть у разі наявності зайвої ваги.

Пекани

Горіхи пекани можуть допомогти людям із зайвою вагою і ожирінням захиститися від інфарктів, як показало дослідження вчених з Університету Тафтса. Вони з’ясували, що раціон, у якому 15% калорій забезпечується цими горіхами, покращує показники чутливості до інсуліну. Вчені вважають, що подібний ефект пояснюється здоровими жирами, які містяться в пеканах. Саме тому вони особливо ефективні в справі профілактики кардіо-метаболічних розладів. Однак дослідження було невеликим за кількістю учасників, тому його результати не можна назвати остаточними.

Читайте також:  Медики назвали 5 перших ознак появи каменів у нирках

В цілому, вчені спостерігали за 26 чоловіками і жінками, що мали зайву вагу або ожиріння, але в іншому вважалися здоровими. Кожному давали дві різні дієти, а потім за учасниками дослідження спостерігали протягом 4 тижнів. Дієти містили низька кількість харчових волокон, фруктів і овочів, а ось кількість калорій, жирів і вуглеводів було однаковим. Спочатку учасники провели 4 тижні на контрольній дієті, а потім ще 4 тижні на раціоні, 15% калорій якого забезпечувалися горіхами пеканами.

Читайте також:  Які пряні трави і приправи знижують високий тиск

Результати дослідження показали, що дієта на пеканах підвищує чутливість до інсуліну, а також інші потенційні фактори, що впливають на ризик кардіо-метаболічних хвороб. Наприклад, ці горіхи поліпшували функціонування бета-клітин. У пеканах містяться здорові мононенасичені і поліненасичені жири, а також біоактивні рослинні компоненти, вітаміни і корисні мінерали.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:Корисно прочитати