Американські вчені провели дослідження, яке показало велику користь горіхів пеканів для здоров’я людини. Включення їх в дієту захищає від інфаркту навіть у разі наявності зайвої ваги.

Горіхи пекани можуть допомогти людям із зайвою вагою і ожирінням захиститися від інфарктів, як показало дослідження вчених з Університету Тафтса. Вони з’ясували, що раціон, у якому 15% калорій забезпечується цими горіхами, покращує показники чутливості до інсуліну. Вчені вважають, що подібний ефект пояснюється здоровими жирами, які містяться в пеканах. Саме тому вони особливо ефективні в справі профілактики кардіо-метаболічних розладів. Однак дослідження було невеликим за кількістю учасників, тому його результати не можна назвати остаточними.

Читайте також:  Добавки вітаміну А пов'язані з раком легень

В цілому, вчені спостерігали за 26 чоловіками і жінками, що мали зайву вагу або ожиріння, але в іншому вважалися здоровими. Кожному давали дві різні дієти, а потім за учасниками дослідження спостерігали протягом 4 тижнів. Дієти містили низька кількість харчових волокон, фруктів і овочів, а ось кількість калорій, жирів і вуглеводів було однаковим. Спочатку учасники провели 4 тижні на контрольній дієті, а потім ще 4 тижні на раціоні, 15% калорій якого забезпечувалися горіхами пеканами.

Результати дослідження показали, що дієта на пеканах підвищує чутливість до інсуліну, а також інші потенційні фактори, що впливають на ризик кардіо-метаболічних хвороб. Наприклад, ці горіхи поліпшували функціонування бета-клітин. У пеканах містяться здорові мононенасичені і поліненасичені жири, а також біоактивні рослинні компоненти, вітаміни і корисні мінерали.

Читайте також:  Лікар розповів про вплив стресу на жіночий організм

Джерело: МедікФорум