Симптоми артриту можуть виявлятися у повсякденному житті: від приготування їжі до керування автомобілем.

Артрит – поширене захворювання, від якого страждають мільйони людей у Великій Британії. Воно викликає біль і запалення в суглобі, і хоча цей стан часто пов’язаний з віком, він може вражати людей різного віку, включаючи дітей.

Лікар розглянув симптоми, куди слід звернути увагу протягом дня.

Симптоми, які можуть виникнути вранці

Артрит, особливо остеоартрит та ревматоїдний артрит, може викликати підвищену скутість та дискомфорт вранці.

«Ви можете помітити це, просто вставши з ліжка, або навіть через щось таке незначне, як забій зубів або похід у ванну. Під час сну організм має тенденцію зменшувати кровообіг у суглобах, що може призвести до підвищеної скутості, коли ви прокидаєтеся», – каже лікар-загальної практики Зав’ялов Юрій.

Читайте також:  Як скоригувати раціон восени

Запальні форми артриту, такі як ревматоїдний артрит, часто викликають посилення запалення у суглобах у нічний час, що призводить до ранкової скутості. Синовіальна рідина в суглобах діє як мастило та амортизатор.

«Вона потовщується в періоди бездіяльності, наприклад, під час сну, і може викликати скутість суглобів вранці. Крім того, біль і дискомфорт, пов’язані з артритом, можуть призвести до того, що люди менше використовуватимуть суглоби в нічний час, що призведе до м’язової слабкості та скутості вранці».

Симптоми при приготуванні та прийомі їжі

Артрит кистей та зап’ясть може призвести до дискомфорту та зниження сили захоплення.

«Це може зробити такі завдання, як нарізка овочів, нарізка хліба чи нарізка м’яса, складніші та болючіші. Це також може спричинити труднощі при спробі відкрити банки або інші контейнери з харчовими продуктами, а також з вашою здатністю тримати та використовувати посуд під час їжі».

Читайте також:  Стомлюваність та зайва вага можуть сигналізувати про нестачу гормонів

Симптоми протягом дня

Артрит суглобів, що несуть навантаження, таких як коліна або стегна, може викликати біль та скутість при ходьбі.

Це може бути однією з ранніх ознак артриту. Підйом сходами може посилити біль у суглобах, особливо в колінах. Якщо ви відчуваєте дискомфорт під час підйому або спуску сходами, це може бути ознакою артриту. Артрит кистей та пальців може призвести до труднощів із захопленням предметів, що може проявитися під час таких завдань, як відкриття банок, утримування ручки або використання інструментів.

Завдання, що повторюються, які створюють навантаження на суглоби, такі як набір тексту на клавіатурі, використання миші або робота на конвеєрі, можуть виявити симптоми артриту в руках, зап’ястях або ліктях. Якщо у вас артрит стегон або попереку, тривале сидіння за столом або в машині може призвести до дискомфорту та скутості.

Читайте також:  Онколог назвав найчастіші симптоми раку шлунка та кишечника

Симптоми під час водіння

Симптоми артриту можуть вражати різні суглоби тіла, у тому числі руки, зап’ястя та коліна, і ці симптоми можуть проявлятися або погіршуватися під час дій, що вимагають повторюваних рухів або тривалого використання суглобів, наприклад, водіння.

Якщо у вас артрит рук або зап’ясть, триматися за кермо і повертати його може бути боляче та важко.

Цей дискомфорт може бути однією з ранніх ознак артриту. Через артрит колін стає незручно сидіти протягом тривалого часу, у тому числі за кермом.