Пухлини печінки – це новоутворення доброякісного або злоякісного характеру .

Уви , «добро» тут зустрічається набагато рідше , ніж « зло». Пояснюється це тим , що « зловити » доброякісну пухлину , як правило , можна лише випадково – процес розвивається поволі і до пори до часу протікає безсимптомно. Набагато частіше діагностують злоякісні новоутворення , в цьому випадку для правильної тактики лікування важливо визначити вид раку : первинний або вторинний .

Первинний рак печінки зустрічається досить рідко , в цьому випадку процес розвивається безпосередньо в клітинах органу.

Вторинний рак печінки – ускладнення, яке виникло в результаті розвитку інших пухлин , тобто , мова йде про метастатичному ураженні органу. Найчастіше метастази в печінці виявляються при онкологічних захворюваннях молочної залози , легень, органів шлунково-кишкового тракту . Саме тому якщо у пацієнта є онкологічний процес в тому чи іншому органі , лікуючий лікар обов’язково направить його на УЗД печінки. Дана міра нерідко дозволяє виявити процес на ранній стадії.

Причини

Знову-таки причини розвитку новоутворень різні і залежать від виду захворювання. Серед основних факторів ризику розвитку первинного раку приналежність до чоловічої статі і вік старше 45років . Передумови для утворення пухлини – цироз печінки , глистні інвазії , гепатит. У групі ризику носії таких спадкових захворювань як гемахроматоз і порфірія .

Суть розвитку вторинного раку печінки пояснюється в першу чергу тим , що даний орган є основним фільтром організму , саме через нього проходить все , що потрапляє в організм , в тому числі через печінку проходять і ракові клітини. Саме тому так званий « метастатичний рак печінки » явище нерідке і дуже небезпечне , адже розвиток злоякісного процесу тут свідчить про запущене захворювання в тому органі , звідки « прийшли» метастази в печінку. Нагадаємо , що найбільш часто первинною локалізацією є органи ШКТ , нирки , легені ( незалежно від статі ) , а у жінок зокрема це можуть бути молочна залоза , матка , яєчники.

Симптоми

Пізня діагностика захворювання пояснюється тим , на початку захворювання симптоми практично відсутні. Надалі з’явилися симптоми поділяють на загальні (характерні для всіх злоякісних новоутворень ) і ті , що властиві безпосередньо злоякісним процесам в печінці.

Серед загальних симптомів виділяють відсутність апетиту , різку втрату ваги , слабкість , субфебрильна температура , анемію.

Симптоми, характерні для раку печінки: дискомфорт і болі в правому підребер’ї , жовтяниця (у хворого з’являється жовте забарвлення шкіри) , потемніння сечі і освітлення калу , розлади стільця (рідкий стілець або навпаки запори) , можливі кровотечі .

Діагностика

Виявити пухлину дозволяють такі дослідження як УЗД ( ультразвукове дослідження) , КТ (комп’ютерна томографія) , МРТ ( магнітно-резонансна томографія ) , ангіографія. Однак найбільш чітку і ясну картину дає гістологічне дослідження зразка тканини органу – саме на підставі цього аналізу може бути поставлений однозначний діагноз , а крім того , за його результатами визначається тактика лікування.

Лікування

Воно в кожному випадку є суто індивідуальним і залежить від типу процесу та стадії . Якщо це первинний рак печінки і вражена обмежена ділянка , тобто , процес розвивається в цьому органі та інші не уражені хірург- онколог вибирає операцію , в результаті якої буде видалена уражена частка . Оскільки печінка – орган здатний до самовідновлення , то через певний час вона виросте до колишніх обсягів . Але подібні операції – рідкість , адже рак печінки діагностується найчастіше на більш пізніх термінах , коли процес уже запущений.

У тих випадках , коли є кілька вогнищ ураження або у разі вторинного раку печінки видалення пухлинних вузлів хірургічним шляхом стає неможливим , то застосовують комбінацію інших методів. Їх вибір різноманітний залежить від стадії захворювання. Серед основних : променева терапія , хіміотерапія , радіочастотна абляція , хіміоемболізація , радіоемболізація . При цьому , зауважимо , що до таких методів як опромінення і системна хіміотерапія в останні роки вдаються все рідше , так як вони визнані не особливо ефективними.

Народні способи

Коли людина хоче жити , то вона з вірою і надією чіпляється за будь-яку соломинку. Цим і користуються численні шарлатани або люди щиро бажають допомогти , але , на жаль , часто вони не володіють достатніми знаннями .

Тому попередимо : лікування онкологічних захворювань народними методами , БАДами та іншими аналогічними способами не приносить ефекту і навіть може нашкодити. Тобто , самі по собі ці препарати і способи можуть бути нешкідливими , але , людина , наївно повірила в їх ефективність , в надії на чудесне зцілення за допомогою трав , може затягувати з лікуванням.

Результат – руйнівний процес набирає прискорення , а адже чим занедбана ситуація , тим гірший прогноз . Потрібно пам’ятати про те , що злоякісні пухлини 3 і 4 ступеня практично не піддаються лікуванню і значно скорочують термін життя хворого даним захворюванням . Лікувати онкологічні процеси потрібно тільки за допомогою офіційної медицини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕЧІНКИ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ

РАК ПЕЧІНКИ