Люди часто чують про користь вітаміну B, який необхідно включати в свій раціон. Але, якщо зайти в аптеку, то на полицях розташовуються кілька типів вітамінів групи B. Експерти пояснили різницю між B6 і B12.

Комплекс B складається з 8 вітамінів, пише SFGate. B6 і B12-це найпоширеніші. Обидва накопичуються в печінці, а надлишок B6 виводиться з організму з сечею. За інформацією видання Livestrong, дефіцит B12 є звичайним явищем з віком, оскільки організм витрачає свої запаси, і більшість людей не приймають достатню кількість добавок, щоб його заповнити.

Обидва вітаміни сприяють виробленню червоних кров’яних тілець, але вони також мають і відмінні функції. B6 є ключовим елементом для підтримки балансу гормонів в організмі, допомагає вберегтися від їх негативного впливу.

Вітамін B12 відіграє важливу роль у здоров’ї нервової системи, сприяючи виробленню мієліну, оболонки, яка захищає нерви і проводить електричні імпульси по ним.

Коли людина відчуває дефіцит B6, вінона може помітити це за своїм настроєм. Вітамін B6 бере участь у виробництві гамма-аміномасляної кислоти( ГАМК), яка допомагає контролювати депресію, тривогу і навіть знімає біль. B6 також сприяє виробленню серотоніну, який сприяє стабільності настрою.

B12 є ключем до формування пам’яті. Зниження В12 було пов’язано з такими станами, як деменція та хвороба Альцгеймера, тому людям, які розвивають ці стани, часто рекомендується приймати добавки з цим вітаміном.