Восени і взимку відривати голову від подушки зовсім складно. Як перестати пропускати звук будильника і проводити ранок в бадьорому стані, а не в обнімку з кухлем кави? Скористайтеся нашими порадами, щоб легше вставати і прокидатися в хорошому настрої.

Покладайтеся на себе

Не сподівайтеся на популярні додатки для сну. Аналізувати сон з їх допомогою практично безглуздо. Дані, які ви отримуєте, будуть ґрунтуватися на вашій руховій активності під час сну. Цього недостатньо, щоб оцінити фази швидкого й повільного сну. А значить час для пробудження, який вам «порадить» такий додаток, буде дуже приблизними і навряд чи оптимальним.

Використовуйте спеціальні гаджети

Будильник

Наприклад, «розумні» будильники. Світловий будильник зробить ваше пробудження не тільки легким, але і приємним. Замість того щоб кожен день вставати від гучного і різкого звуку звичайного будильника, ви будете поступово прокидатися завдяки тому, що кімната наповнюється світлом — зовсім як в літній день.

Не продовжуйте дрімати, якщо вже прокинулися

Прокинутись

Якщо прокинулися раніше будильника, не варто дрімати ще 15-20 хвилин (навіть якщо дуже хочеться). Пробудження пов’язане з циклами сну. Сон — це повторюваний цикл з двох фаз: фази швидкого і фази повільного сну. Швидше за все, ви прокидаєтеся до дзвінка будильника через те, що черговий такий цикл завершився. Зайві хвилини сну зроблять ранковий підйом нестерпним — ймовірно, ви будете прокидатися у фазі повільного сну.

— Яскраве денне світло і повна нічна темрява сприяють кращому «ходу» наших біологічних годин, виробленню «гормону сну мелатоніну. Це дозволяє краще відпочивати вночі і бути більш активним протягом дня. Потрібно пам’ятати, наскільки важливий для нас цей світловий контраст: вдень — світло, а вночі — максимально темно. Намагайтеся включати приглушене світло перед сном, щоб нервова система розслабилася, а організм синтезував необхідні йому гормони.

Не спіть до обіду

Спати

Ранкові години найбільш важливі, особливо взимку. Намагайтеся не пропустити їх і не спати занадто довго, інакше ви не отримаєте необхідну дозу світла, якого і так мало в осінньо-зимовий період. Особливо це важливо для «сов». Восени і взимку організм виробляє менше серотоніну, а саме цей гормон регулює настрій людини. Кращий спосіб підвищити його рівень — отримувати більше сонячного світла. Влітку це зробити, звичайно, набагато простіше — досить багато часу проводити на свіжому повітрі. Погодьтеся, прокидатися в хорошому настрої завжди приємніше.