Вести здоровий спосіб життя означає знати, які продукти ви споживаєте і які потенційно шкідливі інгредієнти вони можуть містити.

Виробники відомі тим, що накачують багато своїх продуктів шкідливими ароматизаторами і барвниками, які в довгостроковій перспективі можуть серйозно вплинути на ваше здоров’я. Маючи це на увазі, яких двох додаткових інгредієнтів слід уникати, щоб знизити ризик раку і збільшити тривалість життя.

За яскраві кольори цукерок, спортивних напоїв і випічки відповідають штучні харчові барвники. За останні 50 років споживання штучних харчових барвників збільшилося на 500 відсотків, при цьому діти є найбільшими споживачами.

Харчові барвники-це хімічні речовини, які були розроблені для поліпшення зовнішнього вигляду їжі, надаючи їй штучний колір. Сотні штучних харчових барвників були розроблені протягом багатьох років, але з тих пір було виявлено, що більшість з них токсичні і можуть серйозно вплинути на Вашу тривалість життя.

Читайте також:  Стоматологи пояснили, чому недостатньо чистити зуби один раз на день

Харчові барвники Red 40, Yellow 5 і Yellow 6 можуть містити забруднюючі речовини, які, як відомо, викликають рак. Бензидин, 4-амінобіфеніл і 4-аміноазобензол є потенційними канцерогенами, виявленими в харчових барвниках.

Безалкогольні напої

У дослідженні, опублікованому в John Hopkins, вивчали карамельний колір в безалкогольних напоях і його вплив на ризик раку 4-метилімідазолу.

“Безалкогольні напої, в тому числі газовані, широко споживаються в усьому світі, при цьому основним інгредієнтом багатьох безалкогольних напоїв є карамельний барвник, вироблений з використанням сполук амонію”, – початок дослідження.

Споживачі цих напоїв можуть піддаватися впливу 4-MEI, потенційного канцерогену, що утворюється при його виробництві.

Читайте також:  Чим небезпечні їстівні гриби зібрані у лісі

Доданий цукор

Дієти, багаті цукром, чинять негативний вплив на здоров’я незалежно від ожиріння. Дослідники виявили, що скорочена виживаність фруктових мух, які отримували цукрову дієту, була більш схильна до передчасної смерті.