Багато людей знають, що людина повинна пити багато води – деякі фахівці говорять про вісім склянок в день. Однак не всі здогадуються, в який час краще перестати пити воду і осушити останній стакан за 24 години.

Відзначається, що найбільше води рекомендують пити тим, хто займається спортом або живе у вологому кліматі, пише The List. При цьому існують деякі рекомендації, згідно з якими слід припиняти пити воду в певний час.

Так, уролог Ванніта Сімма-Чіанг, доктор медичних наук, заявила, що найкраще випити останній стакан за три-чотири години до сну, оскільки випитий стакан води перед самим відходом в ліжко змусить вставати вночі і йти в туалет, тим самим порушуючи нормальний сон.

При цьому фахівець попередила, що багато хто може не пити воду перед сном, але постійно прокидатися вночі, щоб сходити в туалет. У цьому випадку є, ймовірно, можна говорити про ноктурію – патологію, при якій людина змушена прокидатися кілька разів за ніч, щоб спорожнити сечовий міхур.

Сімма-Чіанг пояснює, що в цьому випадку певні механізми в організмі не дозволяють виробляти достатню кількість гормону, який уповільнює роботу нирок під час сну.

Щоб не стикатися з проблемами постійних пробуджень, медик радить відмовитися не тільки від вживання води перед сном, але і газованих напоїв, а також соків, кави та алкоголю.

При цьому вона підкреслила, що почуття безперервної спраги або часті походи в туалет можуть вказувати на інші проблеми – наприклад, цукровий діабет 2 типу.