У сезон холодів на стан серця негативно впливає низка факторів, від низької температури до шкідливих звичок у їжі.

Між часом року та здоров’ям серця існує зв’язок, що підтверджується науковими дослідженнями. Наприклад, вчені з Канади дійшли висновку, що взимку зниження температури повітря на один градус збільшує ризик серцевого нападу на 0,7%. Хірург Євген Ширяєв розповів, чому в холодну пору року можуть виникати проблеми із серцем.

Одна з причин, які роблять серце вразливішими в зимові місяці, – це судинні зміни. В умовах холоду людському організму потрібно підтримувати на нормальному рівні внутрішню температуру, і це змушує серце битися швидше, щоб перекачувати кров. Але висока частота серцевих скорочень пов’язана з великим ризиком порушень, особливо якщо людина вже має якісь хронічні порушення. Тому взимку для багатьох підвищуються ризики утворення тромбів, інсульту та серцевого нападу.

Читайте також:  "Невеликий" знак на шкірі, який сигналізує про діабет

Порада лікаря: щоб у холодну пору року не перевантажувати серце, потрібно звести до мінімуму втрати тепла, правильно одягатися. Насамперед, захищати від охолодження слід кінцівки та голову.

Ще один фактор загрози для здоров’я серця в холодну пору року – це грип. Його наслідком може стати запалення серцевого м’яза, тому дуже важливо дотримуватись профілактики інфекції, робити щеплення від грипу.

Також у холоди на серці негативно впливає зміна харчових звичок: люди починають їсти більше, частіше віддають перевагу висококалорійній їжі.