Найбільш поширеним типом деменції у світі є хвороба Альцгеймера. У людей, які страждають, погіршуються пам’ять і когнітивні здібності. При цьому й досі незрозумілі причини її виникнення. Проте існують чинники, які впливають розвиток цього захворювання: вік, травми голови, куріння та інших.

Проведені вченими дослідження виявили новий неочевидний фактор ризику жирових відкладень у м’язах — міостеатоз, пише Express.

За словами фахівців, в організмі людини є м’язи 3-х типів: скелетні, гладкі та серцеві. Міостеатоз вражає скелетну групу м’язів.

Дослідження, в якому взяли участь понад 1,6 тисячі осіб віком від 70 років, показало, що накопичення жиру в м’язах стегон викликає прискорене зниження інтелекту.

Читайте також:  Дерматолог перерахувала правила догляду за шкірою восени

При цьому експерти поки не розуміють, як м’язовий жир і мозок спілкуються один з одним. Також їм належить з’ясувати, чи допомагає зменшення жирових відкладень у м’язовій тканині зменшити ризик розвитку деменції у людини.

Ліки від хвороби Альцгеймера не існує, тому важливо зрозуміти, як можна запобігти її розвитку. Якщо не вийде знайти методи профілактики, то кількість хворих на деменцію через 30 років досягне 150 млн.

Ожиріння та втрата м’язової маси – це фактори ризику, які сприяють розвитку деменції. Однак роль жирової інфільтрації кістякових м’язів поки що не до кінця зрозуміла.

Вчені з’ясували, що у людей з міостеатозом удвічі більше шансів на передчасну смерть у порівнянні з тими, хто страждає на звичайне ожиріння.

Читайте також:  Лікар рекомендує засіб від мігрені, який не має побічних ефектів

Медикам необхідно зрозуміти, що жирова інфільтрація – фактор ризику, який знижує інтелект людини, на відміну від загального ожиріння та втрати м’язової маси, резюмували автори дослідження.