Вони багаті і знамениті, поважні і впливові, великодушні і щедрі. Більшість з них використовують свій капітал у благодійних цілях: закуповують медикаменти для незаможних, фінансують наукові проекти і приділяють увагу розвитку паліативної допомоги. Вони – світила світової медицини.

1. Патрік Сун-Шионг (Синсьян) – 12 млрд доларів

Американський хірург і професор Каліфорнійського університету доктор Сун-Шионг – медичний дослідник, підприємець, філантроп і найбагатший лікар у світі з достатком майже в 12 мільярдів доларів. Він фінансує дитячі лікарні і шукає рішення для збільшення бюджету на охорону здоров’я.

2. Томас Фріст-молодший – 7 млрд доларів

Томас Фріст-молодший

До того, як разом з батьком заснувати Hospital Corporation of America (медичну компанію, що управляє мережею лікарень в США і Великобританії), доктор Фріст працював хірургом ВВС. Тепер його компанія щорічно заробляє більше 29 мільярдів доларів, купуючи і продаючи лікарні. В даний час його стан оцінюється в 7 мільярдів доларів, і він один з почесних осіб Залу Слави охорони Здоров’я ( Healthcare Hall of Fame).

3. Філліп Фрост – 3,8 млрд доларів

Філліп Фрост

Доктор Фрост викладав дерматологію, а пізніше створив фармацевтичну компанію Ivax, яку продав за 7,8 мільярда доларів. В даний час він є головою Teva Pharmaceuticals і має власний капітал у розмірі 3,8 мільярда доларів.

Читайте також:  Лечение фарингита у детей
4. Ву Ілінь – 1,7 млрд доларів

Ву Ілінь

Доктор Ілінь народився сім’ї лікарів, тому перш ніж побудувати свою медичну імперію, він практикував китайську медицину більш десяти років. У 1992 році він заснував фармацевтичну компанію, яка продає лікарські трави. Його компанія дуже успішна, а стан доктора оцінюється в 1,7 мільярда доларів.

5. Гері Майкельсон – 1,5 млрд доларів

Гері Майкельсон

Доктор Майкельсон – ортопедичний і спинальний хірург, який залишив свій слід в медицині, надавши 250 патентів на ортопедичні пристрої, прилади та методи. Після юридичного врегулювання конфлікту з Medtronic з приводу використання її патентів, він накопичив стан у розмірі 1,5 мільярда доларів. Зараз доктор є активним прихильником прав тварин, і навіть заснував приз Майкельсона за нехірургічний метод стерилізації котів і собак.

6. Філ Макгроу – 280 млн доларів

Філ Макгроу

Хто не знає доктора Філа?! Блискуча кар’єра психолога! В даний час він веде власне шоу «Доктор Філ Шоу», яке є одним з кращих телевізійних програм на сьогоднішній день. Він має річний оклад у розмірі 80 мільйонів доларів США і власний капітал у розмірі 280 мільйонів доларів.

Читайте також:  Замучив кашель — швидке та ефективне лікування
7. Джеймс Ендрюс – 100 млн доларів

Джеймс Ендрюс

Будучи фахівцем з відновлення пошкоджених зв’язок, доктор Ендрюс став ведучим хірургом найвідоміших спортсменів у світі. Він є головним хірургом у Andrews’ Sports Medicine and Orthopedic Center, а його статок оцінюється в 100 мільйонів доларів. Він також є автором декількох книг, одна з яких називається «Any Given Monday: спортивні травми і як запобігти їх для спортсменів, батьків і тренерів».

8. Террі Дубров – 30 млн доларів

Террі Дубров

Доктор Дубров є одним з найбільш затребуваних пластичних хірургів в Каліфорнії. Його популярність зросла після телевізійних виступів у таких шоу, як «The Swan» і «The Real Housewives of Orange County». З чуток, у нього настільки багато пацієнтів, що список очікування складено на 6 місяців вперед. В даний час доктор Дубров має на рахунку понад 30 мільйонів доларів.

9. Леонард Хохштейн – 20 млн доларів

Леонард Хохштейн

Проживаючий в Майамі доктор Хохштейн – всесвітньо відомий пластичний хірург з чистим прибутком понад 20 мільйонів доларів. Він спеціалізується на пластиці грудей і постійно з’являється в шоу «The Real Housewives of Miami».

Читайте також:  Що робить невролог? Поради від Інни Білань
10. Роберт Рей – 15 млн доларів

Роберт Рей

Доктор Рей – бразильський пластичний хірург, який понад 100 разів з’являвся на телебаченні, причому самими популярними були його виступи в «Dr. 90210». Він займається приватною практикою в Беверлі-Хіллз і відомий як один з кращих пластичних хірургів в цьому районі з капіталом понад 15 мільйонів доларів.

11. Гарт Фішер – 15 млн доларів

Гарт Фішер

Основним конкурентом доктора Рея є Гарт Фішер. У списку його пацієнтів повно багатих і знаменитих імен, включаючи Кардашьян. Раніше він з’являвся в шоу «Extreme Makeover». Зараз його капітал становить близько 15 мільйонів доларів.

12. Мехмет Оз – 14 млн доларів

Мехмет Оз

Доктор Оз – ще один лікар, який став популярним завдяки увазі ЗМІ, особливо після його виступів на шоу Опри Вінфрі. Оз – турецько-американський кардіоторакальний хірург, який також є автором кількох книг. Його стан оцінюється в 14 мільйонів доларів.