Відомий вірусолог Фелікс Єршов розповів, що є інфекції небезпечніші, ніж коронавірус, особливо в жарких країнах.

За його словами, зараз люди багато подорожують, а «віруси не дрімають». Наприклад, субтропіки – це той пояс, звідки починаються багато інфекцій.

– Простежте ситуацію по меридіану: Китай, Іспанія, Португалія, Америка. Це, по суті, один кліматичний пояс — сказав Єршов.

Він вважає, що пандемія закінчиться ніяк не раніше серпня, але і в цьому випадку в південних країнах залишиться небезпека підчепити інфекційні захворювання. Багато з них розносяться комарами, Наприклад, різні енцефаліти.

– Якщо ви пам’ятаєте, нещодавно багато говорили про Еболу в Африці. Так от, геморагічна лихоманка Ебола, яка є гострою і дуже висококонтагіозною хворобою, ще не закінчилася, хоча і зробили вакцину проти неї, завдяки чому в Гвінеї знизилася захворюваність, — зазначив Єршов.

Експерт нагадав, що гості Туреччини досить часто хворіють ротавірусною інфекцією, що дуже псує їм відпочинок.

Одним з найбільш смертоносних вірусів на планеті є вірус Ебола, летальність при зараженні яким становить до 90%.

Вірус Марбург був ідентифікований в 1967 році, коли невелика епідемія захопила працівників однієї з німецьких лабораторій. Лаборанти заразилися від привезених з Уганди мавп. Вірус Марбурга схожий на вірус Еболи — він теж викликає геморагічну лихоманку.

Геморагічна лихоманка – найсильніший жар, супроводжуваний кровотечами, які часто призводять до шоку, відмови органів і смерті.