Горіхи мають протизапальну дію і можуть захищати судини від патологічних змін краще за інші ліки. Фахівцями були названі п’ять видів горіхів, найбільш корисних в цьому плані.

Одна з найцінніших особливостей горіхів – це вміст в них великої кількості омега-3 жирних кислот. Їх регулярне споживання має доведений оздоровчий ефект, що виражається в зниженні рівня холестерину, профілактиці серцевих нападів, інсультів.

Згідно з даними, опублікованими в American Journal of Clinical , збільшення кількості з’їдаються людиною горіхів зменшує концентрацію запальних біомаркерів в організмі. Для цього, на думку вчених, потрібно вживати п’ять порцій на тиждень (одна порція – 25 грамів).

Читайте також:  Лікарка назвала продукти для боротьби з алергією

Дослідники виділяють п’ять видів горіхів, які можуть діяти краще ліків на різні органи і системи організму.

Ліщина. Покращують стан мозку, серця, що пояснюється високим вмістом вітамінів В і Е. Одним з найпопулярніших представників цього виду горіхів є фундук. Його споживання може допомагати худнути. Олеїнова кислота фундука, перетравлюючись в тонкій кишці, змушує мозок виробляти сигнали ситості і не дозволяє з’їдати багато їжі.

Волоський горіх. Поєднують жирні кислоти омега-3 і омега-6, такий мікс сприятливо позначається на стані кровоносних судин головного мозку. Крім того, волоські горіхи нормалізують рівень цукру в крові, забезпечують активний кровотік, що перешкоджає розвитку застійних серцевих явищ.

Читайте також:  Два головні чинники довголіття виявили вчені

Пекан. Моно – і поліненасичені жирні кислоти даного виду горіхів особливо важливі для здорової діяльності серцево-судинної системи. До того ж горіхи пекан позитивно впливають на рівень цукру в крові і кров’яний тиск.

Бразильський горіх. Одного або двох достатньо, щоб повністю покрити добову потребу організму в селені – мікроелементі, який ефективно бореться з вільними радикалами, що викликають окислення організму і ушкоджують його клітини. У великій кількості вільні радикали можуть викликати процеси утворення пухлин.

Фісташка. У порівнянні з іншими горіхами містять найзначнішу дозування антиоксидантів – речовин, що перешкоджають розвитку запальних процесів. Фісташки вважаються одними з кращих захисників від раку, також їх споживання знижує холестерин і захищає серцево-судинну систему від явища атеросклерозу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News