Наука не стоїть на місці. У питанні лікування ракових захворювань медицині вдалося досягти непоганих результатів.

Як лікувати хворобу?

Рак грудей – це онкологічне захворювання, яке найчастіше зустрічається, яке в рівній мірі поширене у всьому світі. Згідно зі статистичними даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, рак молочної залози складає більше 10% від всіх онкологічних захворювань у світі. Прогноз фахівців ВООЗ невтішний. У зв’язку з інтенсивним зростанням кількості людей на планеті і тривалістю життя людини, захворюваність неухильно зростатиме. Експерти вважають, що до 2020 року кількість хворих жінок з раком грудей досягне 15 мільйонів.

Незважаючи на те, що сучасна медицина має у своєму розпорядженні великий досвід у лікуванні цього захворювання, тим не менш, багато чого залишається неясним. При виборі того чи іншого методу терапії лікарю слід оцінити якість життя пацієнта під час і після лікування. На жаль, традиційні хіміо-і променева терапія надають важкі побічні дії на різні системи організму. Враховуючи негативні наслідки для здоров’я від такого лікування, вчені та медики докладають зусиль з пошуку більш м’яких, але в той же час ефективних способів лікування раку грудей.

Гормональна терапія

Щадним лікуванням пухлини молочної залози є гормональна терапія. Суть лікування зводиться до придушення синтезу жіночих статевих гормонів (естрогенів), або до блокування специфічних рецепторів естрогенів. Вся справа в тому, жіночі статеві гормони можуть стати головними канцерогенними факторами при розвитку раку (гормонозалежний рак) молочної залози. Взаємодіючи з рецепторами клітин, вони запускають ланцюг реакцій, в ході яких пухлинні клітини починають активно розмножуватися.

Уникнути негативного впливу естрогенів можна хірургічним шляхом. Для цього проводиться оварієктомія – хірургічне видалення яєчника, так як яєчник – це основне джерело жіночих статевих гормонів. Проте останнім часом лікарі все частіше намагаються використовувати медикаменти, що блокують рецептори естрогенів. Такий метод лікування є більш м’яким, і не шкодить сильно пацієнтові, у порівнянні з іншими терапевтичними способами.

Препарати нового покоління

Рак грудейЗа останні кілька років у сучасній онкології використовуються препарати нового покоління на основі речовини фулвестранту. Це представник нового класу антиєстрогенних препаратів, який надає гальмуючу дію на проліферативні властивості естрогенів.

Механізм дії препаратів на основі фулвестранту пов’язаний з безпосереднім впливом на рецептори естрогенів, розташованих на поверхні пухлинних клітин. Фулвестрант прикріплюється до цих рецепторів і блокує їх. Таким чином, жіночі статеві гормони (естрогени) більше не в змозі впливати на пухлинну клітину. Не маючи можливості розмножуватися, пухлинна клітина гине.

У 2002 році в США було дано дозвіл на використання препаратів фулвестранту в якості другої лінії гормональної терапії при гормонопозитивному раку молочної залози з метастазами у жінок в період постменопаузи.

Клінічні дослідження показали, що фулвестрант володіє низькою токсичністю, а якість життя пацієнток, що проходять курс лікування фулвестрантом, була кращою, ніж у тих, хто лікувався іншими антиестрогенами препаратами.

Нещодавно група вчених з Університету Міннесоти проводила дослідження, де вивчався терапевтичний ефект фулвестранту при лікуванні рецидивуючого епітеліального раку яєчників. Згідно з результатами дослідження препарат виявився ефективним засобом лікування. Виходячи з отриманих даних, вчені вважають, що гормональний механізм розвитку раку молочної залози і рецидивуючого епітеліального раку яєчників, можливо, має певні подібності.

Розгадка механізмів канцерогенезу і з’ясування більш тонких процесів розвитку захворювання дозволить вченим надалі створювати більш досконалі, і найголовніше – безпечні методики лікування. У цьому питанні вчені та медики зберігають оптимізм і в майбутньому пророкують рішення безлічі поставлених завдань.

Сильні болі в грудях найчастіше бувають при маститі – запаленні молочної залози або при мастопатії. Але онкологу (онкогінекологу) треба показатися!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БЕЗПЛІДДЯ І РАК

ЯК ПЕРЕЖИТИ ДІАГНОЗ “ОНКОЛОГІЯ”