Тривале дослідження показало, що ризик передчасної смерті у любителів фастфуду підвищується на 15%.

Нещодавно були опубліковані дані NutriNet-Santé – масштабного десятирічного дослідження про вплив фастфуду на здоров’я, яке проводилося у Франції з 2009 року.

Вчені проаналізували інформацію про 44 тисяч учасників експерименту. Увага була зосереджена на тому, яка кількість в раціоні складають продукти ультрообробки. Ті продукти, які виробляються промисловому способом з використанням багаторазової обробки і великою кількістю синтезованих добавок дозволяє їм зберігатися довгий час. За результатами дослідження було зафіксовано, що такі продукти частіше вживають самотні люди з низьким достатком.

Це пояснюється тим, що такі продукти, відносно недорогі, більш насичені завдяки високому вмісту цукру, солі та жирів, простіше приготування (найчастіше це напівфабрикати або повністю готова до вживання їжа), значно довше зберігаються. Складність в тому, що категорія цих продуктів дуже велика – туди входять шоколадки, снеки, супи в пакетах, заморожені напівфабрикати та інше.

Читайте також:  Вчені розповіли скільки потрібно спати, щоб не заробити діабет

Проте з упевненістю можна сказати, що в групі чий раціон переважно складається з продуктів ультраобробки ризик передчасної смерті вище на 15%, а це суттєвий показник. Вчені планують продовжувати дослідження, щоб визначити, які саме продукти збільшують цей ризик. Але в якості висновку можна сказати, що різноманітний раціон без продуктів ультраобробки знижує ризик передчасної смерті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News