Вчені зі Школи медицини Університету Дзікей в Токіо стверджують: ті, хто приймає вітамін D, хворіють на грип рідше. Про їх експеримент, який показав це, докладно розповідається в публікації American Journal of Clinical Nutrition.

В користь вітаміну D як потужний засіб профілактики грипу та застуди японські фахівці переконалися в результаті випробувань за участю 167 дітей. Дослідники заявили, що захисний ефект вітаміну D обумовлений його властивістю стимулювати імунітет.

«Цей вітамін «будить» білки дефензин і кателицидин, які запускають клітинну активність і одночасно деактивізують віруси – причому збудники не тільки грипу, але і менінгіту, а також пневмонії», – цитує авторів роботи American Journal of Clinical Nutrition.

Читайте також:  Дієтологи попередили про небезпечний побічний ефект надмірного вживання бананів

На думку вчених, для профілактики небезпечних захворювань дорослим людям слід вживати від 100 до 200 міліграмів. Дозування для літніх людей, дітей, вагітних і годуючих жінок, вважають вони, має бути вище в два-три рази.

Вітамін D, крім аптечних препаратів, міститься в рибі і її ікрі, в печінці (свинячій і яловичій), в яйцях, вершках, сметані, рослинному маслі. Коментуючи знахідку японських дослідників, наукові експерти, які виступили на сторінках Healthy Holistic Living, заявили, що «серйозна наука сьогодні все частіше говорить про надійність ефекту вітаміну D».

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News