Вчені зі Школи медицини Університету Дзікей в Токіо стверджують: ті, хто приймає вітамін D, хворіють на грип рідше. Про їх експеримент, який показав це, докладно розповідається в публікації American Journal of Clinical Nutrition.

В користь вітаміну D як потужний засіб профілактики грипу та застуди японські фахівці переконалися в результаті випробувань за участю 167 дітей. Дослідники заявили, що захисний ефект вітаміну D обумовлений його властивістю стимулювати імунітет.

«Цей вітамін «будить» білки дефензин і кателицидин, які запускають клітинну активність і одночасно деактивізують віруси – причому збудники не тільки грипу, але і менінгіту, а також пневмонії», – цитує авторів роботи American Journal of Clinical Nutrition.

На думку вчених, для профілактики небезпечних захворювань дорослим людям слід вживати від 100 до 200 міліграмів. Дозування для літніх людей, дітей, вагітних і годуючих жінок, вважають вони, має бути вище в два-три рази.

Вітамін D, крім аптечних препаратів, міститься в рибі і її ікрі, в печінці (свинячій і яловичій), в яйцях, вершках, сметані, рослинному маслі. Коментуючи знахідку японських дослідників, наукові експерти, які виступили на сторінках Healthy Holistic Living, заявили, що «серйозна наука сьогодні все частіше говорить про надійність ефекту вітаміну D».

Джерело: МедікФорум