Найпопулярніші вітамінні і мінеральні добавки не дають ніякої відчутної користі для здоров’я. Більш того, вони навіть можуть збільшити ризик смерті, як показало дослідження.

Незважаючи на те, що ринок продажів вітамінних і мінеральних добавок постійно зростає, вони не роблять людей більш здоровими, як з’ясували вчені з Університету Торонто в Канаді. За словами дослідників, всі ці пігулки, включаючи капсули з вітаміном C і таблетки з кальцієм, які не довели здатність зміцнювати здоров’я. А деякі харчові добавки навіть збільшують ризик смерті. Незважаючи на це численні рекламні кампанії по ТБ і в інтернеті впродовж багатьох років радять людям купувати харчові добавки для зміцнення кісток, посилення роботи імунної системи і запобігання хронічних хвороб.

За словами дослідників, людям краще отримувати всі подібні нутрієнти від здорового харчування, що містить велику кількість фруктів і овочів. Самі дослідники оцінили вплив найбільш популярних харчових добавок, що містять вітаміни A, B1, B2, B3 (ніацин), B6, B9 (фолієву кислоту), C, D і Е. Також вчених цікавили мінерали В-каротин, кальцій, цинк, магній і селен. З’ясувалося, що мультивітаміни, вітамін D, кальцій і вітамін C не роблять шкідливого впливу на здоров’я, але і не запобігають серцево-судинні хвороби, інфаркти, інсульти або передчасну смерть. Іншими словами, це звичайні пустушки. Однак ніацин і антиоксиданти проявили ознаки, за якими їх можна вважати шкідливими. Зокрема, вони дещо збільшили ризик смерті від будь-якої причини.

Ніацин часто приймають для поліпшення показників холестерину, збереження здоров’я шкіри і зниження ризику серцево-судинних хвороб. Але цей вітамін показав свою здатність підвищувати рівень цукру в крові, що особливо небезпечно для жертв діабету. Отже, які приймають ніацин потрібно пам’ятати, що вони намагаються вирішити одну проблему за рахунок посилення іншої.

Джерело: МедікФорум