Здорове і, перш за все, збалансоване харчування – запорука міцного здоров’я, особливо в холодні місяці. Але деякі продукти не такі корисні, як може подумати споживач. Ось 5 продуктів, з якими варто бути обережнішим.

Мигдальне та інше рослинне молоко

Вони популярні як ніколи: альтернатива класичному коров’ячому молоку. Але не дайте себе обдурити: готова суміш з мигдального молока часто містить цукор і гуарову камедь. У деяких людей алергія на цей компонент. І не кожна альтернатива молоку автоматично має низький вміст жиру. Варто поглянути на упаковку.

Сухофрукти

У мюслі вони додають природну солодкість, а в якості перекусу між прийомами їжі вони просто прекрасна альтернатива шоколаду або печінкою. Вони також корисні для травлення. Але і тут фруктози багато: в 100 грамах сухофруктів приховано 360 калорій.

Читайте також:  10 продуктів, які забезпечать організм людини залізом

Горіхи

Вони є хорошою альтернативою чіпсам і поживним перекусом. Горіхи містять корисні ненасичені жирні кислоти. Але не забувайте: фундук, волоські горіхи та ін. містять до 600 калорій на 100 грам.

Цільнозерновий хліб

Цільнозернові продукти, звичайно, корисні, особливо в порівнянні з варіантами, приготованими з білого борошна і без насіння. Але звертайте пильну увагу на інгредієнти при покупці: не кожен хліб з непросіяного борошна містить виключно корисні речовини, а в тісто часто додають цукор.

Мед

Мед здоровий! Він містить протизапальні речовини і знижує кров’яний тиск. Але завжди майте на увазі: рідке золото складається з 80 відсотків цукру і 20 відсотків води.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News