Добре вчитися у школі, бути активним і здоровим допоможуть вітаміни. Як забезпечити своїй дитині повноцінне харчування, читайте в нашій статті.

Мозковий штурм

Напевно, всі батьки бажають, щоб їх дитина добре вчилася. Відмінні знання, отримані в школі, дають можливість молодій людині забезпечити собі хороше майбутнє. Проте з плином часу кількість шкільних предметів невблаганно збільшується. Відносно недавно в школах стали вивчати інформатику, економіку та ряд інших предметів, про які батьки і не чули. Справитися з таким навантаженням під силу далеко не кожному. Діти швидко втомлюються, так як після навчання в школі змушені ще проводити час за виконанням домашнього завдання.

Засвоєння і обробка інформації – це енергетично затратний процес, і для бездоганного його здійснення необхідна активна робота мозком, який потребує специфічне паливо – вуглеводи, жири, білки, а також вітаміни та мікроелементи. Всі ці речовини повинні надходити в організм дитини в потрібній кількості.

«Шоколадна» активність

Багатьом з нас відомо, що активізації мозкових процесів сприяють всілякі солодощі. Варто з’їсти батончик шоколаду, як через короткий час можна знову поринути в активну інтелектуальну діяльність. Дійсно, наш мозок дуже любить вуглеводи. Однак акцентувати на цьому увагу ми не будемо, так як сьогодні їжа і так перенасичена вуглеводами, і їх недолік – явище досить рідкісне.

Набагато складніше справи йдуть з іншими сполуками: білками, амінокислотами, а також жирними поліненасиченими кислотами. Подбайте про те, щоб 2-3 рази на тиждень в меню були присутні морепродукти, особливо риба жирних сортів. У ній містяться жирні кислоти омега-3, які дуже корисні для мозку. Також поліненасичені жирні кислоти містяться в оливковій олії, насінні льону, ківі і горіхах. А морепродукти корисні ще й тим, що в них міститься йод, який підвищує розумову діяльність.

Сир, сир, м’ясо і риба – це джерела білка, який необхідний для фізичного і розумового розвитку дитини. Найважливішими амінокислотами (структурні одиниці білків), необхідними для мозкової діяльності є тирозин і триптофан. При дефіциті цих амінокислот суттєво погіршується здатність до запам’ятовування і аналізу інформації.

І, звичайно ж, в раціоні харчування повинно бути присутньо багато овочів, фруктів, соків (бажано натуральних), зелені і молочних продуктів. Саме тут містяться найважливіші вітаміни і мікроелементи, необхідні для нормального розвитку дітей.

Вітамінний дефіцит

Вітаміни для мозкуСаме з нестачею вітамінів найчастіше пов’язана погана успішність дітей у навчальних закладах. У дитячому віці, коли в організмі активно відбуваються процеси росту, нестача вітамінів і мікроелементів самим негативним чином позначається на дитині. З’являється втома, неуважність, знижується імунний захист, на тлі чого дитина часто хворіє. Як ви розумієте, все вищесказане прямо або побічно відбивається на якості навчання.

На сьогоднішній день наші діти недоотримують з їжею значну кількість мікронутрієнтів (вітамінів і мікроелементів). За різними оцінками недолік тих чи інших вітамінів відчувають від 40 до 80% маленьких українців. Особливо відчувається нестача вітаміну С, вітамінів групи В, а серед мікроелементів, це дефіцит йоду, заліза, кальцію і ряду інших. У ряді випадків відзначається полівітамінна недостатність, коли дитина відчуває дефіцит відразу декількох вітамінів і мікроелементів.

Вітаміни для розуму

На жаль, заповнити добову потребу у вітамінах однією їжею практично неможливо. У сучасних продуктах живлення їх зміст невисокий через специфічні умови вирощування в теплицях і збіднених орних землях.

Доктор медичних наук Марія Гулич відзначає, що в харчуванні людини за останній час сталося ряд структурних змін. – Ми отримуємо достатню кількість калорій, а разом з тим цінність їжі залишає бажати кращого. Це так званий прихований голод, коли по відчуттю людина відчуває насичення, а його організм все рівно недоотримує найважливіші харчові компоненти.

Для активної розумової діяльності дитині потрібен цілий ряд вітамінів. Це вітамін А, С, Е, D, вітаміни групи В, а також елементи, зокрема, йод, цинк, кальцій, марганець і сульфат. Самі розумієте, що забезпечити таким арсеналом харчових компонентів збалансованою їжею – завдання не з легких. І як би ви не намагалися урізноманітнити раціон харчування своєї дитини, тим не менш, організм буде чогось недоотримувати.

У цьому зв’язку багато батьків дають своїм дітям вітамінно-мінеральні комплекси, в яких містяться вітаміни в достатніх кількостях, наприклад Супервіт і йому подібні вітамінні препарати.

Вітамінно-мінеральні комплекси дуже зручні тим, що до їх складу входять відразу багато вітамінів і в потрібному дозуванні. Так що немає ніякої потреби приймати безліч різних препаратів одночасно.