Вплив чаю з молоком на організм людини неодноразово вивчався в дослідженнях. Проти вживання цього напою у вчених знайшлися доводи, але і відмовлятися від чаю з молоком вони рекомендувати не поспішають.

У Німеччині проводився експеримент за участю 16 осіб, які пили чай з додаванням різних видів молока. Результати показали, що вживання чаю з будь-яким молоком призводить до уповільнення травлення. Крім того, німецькі медики висловилися про те, що регулярне вживання чаю з молоком може бути шкідливим для нирок, сприяючи утворенню каменів.

У клінічному центрі Charit в Берліні проводилося дослідження, в ході якого у людей, які пили чай з молоком і без нього, вимірювали артеріальний тиск. В результаті в групі вживали чай з молоком були зафіксовані гірші показники.

“Молоко в чаї нівелює його здатність знижувати артеріальний тиск. Суміш чаю з молоком робить стінки кровоносних судин менш еластичними», – констатували дослідники.

За їх словами, людям, які п’ють чай з молоком у великих кількостях, загрожують головний біль, слабкість, сечокам’яна хвороба, уповільнення обміну речовин. Крім цього, такий чай набагато калорійніший звичайного – якщо пити його разом з солодощами і десертними виробами, набрати зайву вагу можна легко і непомітно.

Проте, вчені не поспішають називати чай з молоком шкідливим або небезпечним. На їхню думку, експериментальних даних недостатньо, щоб робити про цей напій остаточний висновок як про виключно шкідливий напій. До того ж чай з молоком має і переваги для здоров’я. Зокрема, його питво добре впливає на мікрофлору шлунка, допомагає швидше відновлюватися після хвороби. Неміцний час з великою кількістю молока дуже корисний для годуючих матерів: напій робить мамине молоко для малюка більш ситним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШКОДА КОРОВ’ЯЧОГО МОЛОКА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

НЕСУМІСНІ ПРОДУКТИ, ЯКІ КРАЩЕ НЕ ЗМІШУВАТИ ОДИН З ОДНИМ